به گزارش برنا آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی برق آبی سردشت گفت:  با وجود همه تلخ‌کامی هایی که دشمن به منظور متوقف ساختن قطار توسعه کشور در پیش گرفته، با تدابیر اتخاذ شده از سوی مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و مجلس گرانقدر، در آذربایجان غربی همصدا با دیگر نقاط ایران عزیز، آهنگ توسعه طنین انداز شده و دستاوردهای درخشانی که استان در حوزه های بهبود فضای کسب و کار، افزایش نرخ مشارکت اقتصادی، رشد سرمایه گذاری و صادرات و کاهش نرخ بیکاری و تورم به دست آورده موید این مدعاست.

وی افزود:  آذربایجان غربی برای دومین فصل پیاپی در تابستان امسال رتبه نخست کسب و کار کشور را کسب کرده است. این در حالیست که رتبه استان در سال ۹۶، ۲۰ بوده است. مرکز آمار ایران نیز ضمن اعلام کاهش ۶ درصدی نرخ بیکاری در استان و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی،رشد صادرات غیرنفتی و کاهش نرخ تورم و کسب جایگاه نخست در این زمینه موید اتفاقات بی نظیری است که استان تا به امروز تجربه نکرده بود‌. امروز دیگر آذربایجان غربی در انتهای جدول توسعه یافتگی نیست و با تداوم این روند به مدد توجه دولت و مجلس محترم، اهتمام مدیران استانی و از همه مهمتر همراهی مجدانه و خالصانه مردم، آذربایجان غربی می تواند عقب ماندگی های مزمن خود را مداوا کند و آهنگ توسعه نواخته شده امروز را ماندگار سازد.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید تا به امروز بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان انجام‌گرفته که در نوع خود بی‌نظیر است. اقدامات درخور شایسته دولت به‌ویژه در یک سال اخیر از رشد اقتصادی گرفته تا رشد جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و اشتغال‌زایی بیانگر آهنگ رو به رشد توسعه و پیشرفت در این سرزمین است. 

شهریاری گفت: بستر توسعه شکل‌گرفته در استان در ادامه سیاست‌های توسعه متوازن و عادلانه‌ای است که از ۲ سال قبل در استان اجرایی شده است.استان آذربایجان‌غربی به جهت موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد و بهره‌مندی از ظرفیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بازارچه‌ها و پایانه های مرزی توانایی آن را دارد تا در شرایط ظالمانه تحریم بتواند، گره‌گشایی مطمئن برای عبور از گذرگاه‌های سخت اقتصادی باشد.

استاندار آذربایجان غربی افزود: مردمان این دیار از اقوام و ادیان مختلف امروز در حالی رنگین کمانی از وحدت و همدلی را در شمال غربی ایران به منصه ظهور گذاشته اند که این امر خود اصلی ترین دلیل اتفاقات درخشانی است که استان در این روزها تجربه می کند‌. فارغ از همه دسیسه چینی هایی که برای ضربه زدن به این وحدت از سوی دشمنان صورت می گیرد در این استان که رشادت شهدای گرانقدر چون باکری و امینی و شهدای بمباران شیمیایی سردشت و ۱۲ هزار شهید گرانقدر را برای پایداری این نظام مقدس تقدیم نموده، مصمم تر از همیشه برای اعتلای ایران و این سرزمین شهیدپرور تلاش می کنند.