به گزارش برنا آذربایجان غربی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از نیروگاه برق سردشت با اشاره به اهمیت این نیروگاه و قابلیت صادرات برق از این نیروگاه به کشورهای همسایه همچون عراق گفت: از وزیر نیرو تشکر می‌کنم که با برنامه و منظم اقدامات را پیش برده‌اند و از همه همکاران ایشان در وزارت نیرو تشکر می‌کنم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیروگاه افتتاح شده سردشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت صادرات برق به عراق را دارد، تصریح کرد: نیروگاه برق و سد سردشت وجوه دیگری نیز در زمینه گردشگری دارد که باید آن را جدی گرفت و تاکنون از سدها استفاده گردشگری نشده بود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح نیروگاه برق آبی سردشت افزود: این طرح هدیه نظام بخاطر قدردانی از صبر واستقامت مردم سردشت در برابر جنایت های صدام است مردمانی که پشت جبهه را گرفتند و مردم ایران مدیون این مرزنشینان شجاع و با غیرت هستند.

وی افزود: اجرای طرح سردشت میتواند ظرفیت های گردشگری این منطقه زیبا رو بیشتر نشان دهد .باید تلاش شود از این ظرفیت برای جذب گردشگران کشورهای همسایه استفاده شود.

وی ادامه داد: برای التیام دردهای مصدومان شیمیایی سردشت بنیاد شهید وامور ایثارگران باید با اجرای برنامه های ویژه سطح بهداشت و درمان مردم را ارتقاء دهد و مجلس اماده هرگونه همکاری در این زمینه است.

لاریجانی خاطر نشان کرد: رونق کشاورزی در مناطق مرزی از اولویت های نظام است و بخشی از اهداف ساخت سدها با همین هدف صورت گرفته است.مجلس در این بخش دولت را یاری خواهد کرد.

لاریجانی افزود: سد سردشت و نیروگاه ان به دست متخصصان ایرانی نشان از قدرت مهندسی ایرانی است و باید در تمام در طرحهای عمرانی کشور این مهم اتفاق بیافتد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: