به گزارش برنا آذربایجان غربی، رضا اردکانیان که در چهارمین هفته پویش #هرهفته_‌الف_ب_ایران به همراه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان‌غربی سفر کرده است، به خبرنگاران گفت: صنعت آب و برق و به‌ویژه برق، زیرساخت زیرساخت‌ها هستند، به عبارتی می‌توان گفت در هر توسعه‌ای، تامین انرژی گام نخست محسوب می‌شود.

وی افزود: امیدواریم کشورهای همسایه بتوانند از دانش و تجربیاتی که در کشور ما فراهم است استفاده کنند و هر اندازه این انتقال دانش موجب تسری خود اتکایی ایران به کشورهای همسایه شود، به همان میزان تاثیر مستقیم آن را در صلح و آرامش پایدار منطقه خواهیم دید.

وزیر نیرو با اشاره به رونمایی از اولین فراخوان سرمایه‌گذاری طرح گردشگری آبی، گفت: بدین منظور از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند دعوت می‌شود با مراجعه به سایت شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌های مختلف در جریان فرصت‌های فراهم شده در این زمینه قرار بگیرند.

اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه 150 مگاواتی سردشت افزود: امروز در شهرستان سردشت موفق شده‌ایم 4.5 ماه پس از گذشت دستور رئیس‌جمهور، برای اولین بار عرصه مخازن سدهای کشور را بر روی مردم و سرمایه‌گذاران به منظور اجرای طرح‌های گردشگری آبی باز کنیم.

اردکانیان افزود: با همکاری نزدیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مقدمات لازم برای اجرای این طرح فراهم شده و امروز نیز نخستین فراخوان این طرح مهم و چندمنظوره را در محل دریاچه سد مخزنی سردشت به مرحله اجرا نزدیک کرده‌ایم تا در آینده نزدیک هموطنان ما بتوانند از مواهب طبیعی و خداداد و نیز سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این منطقه به نحو مناسبی بهره‌ ببرند.

وزیر نیرو تاکید کرد: بدین منظور از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند دعوت می‌شود با مراجعه به سایت شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌های مختلف در جریان فرصت‌های فراهم شده در این زمینه قرار بگیرند تا در فاصل بهار و تابستان آینده بتوانیم ظرفیت‌های وسیع سدهای بزرگ کشور را در اختیار مردم قرار بدهیم.

اردکانیان خاطرنشان کرد: این طرح تاثیر مهمی در رونق اقتصاد محلی و اشتغال‌زایی در پی خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: