به گزارش خبرگزاری برنا از البرز، آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: مدیران، مسؤولان و کارمندانی که به موقع به کارهایشان مشغول می شوند، تمام وقت در خدمت مردم هستند، در جایی که هستند احساس مسؤولیت می کنند و در برخورد با مراجعه کنندگان مراقبت دارند.

وی ضمن قدردانی از مدیرانی که با عملکرد خود بر کارآمدی نظام تأکید دارند،  افزود: این مدیران در حفظ بیت المال کوشا هستند و طوری عمل می‌کنند که امید به آینده بیشتر شود و بهتر شدن اوضاع را نوید می دهند.

آیت الله حسینی همدانی همچنین تصریح کرد: مسؤولینی که برای کاری قبول مسؤولیت می‌کنند، برای اینکه بتوانند در منطقه خودشان حضور بیشتری داشته باشند و خدمات بیشتری انجام دهند لازم است خانواده خود را هم در استان مستقر کنند اما متاسفانه غیر از استاندار محترم که با خانواده اینجا مستقر شدند، بخش زیادی از مسؤولان ارشد استان در استان ساکن نیستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: انقلاب اسلامی از بدو تشکیل تا امروز به دنبال تحقق آرمان های الهی بوده و این مهم محقق نمی شود مگر اینکه افرادی که این آرمان‌ها را  باور دارند امورات کشور را به دست بگیرند.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: برای انتخاب نمایندگان مجلس باید دقت کنیم و به افرادی رأی دهیم که  از بدنه مردم  برخواسته باشند، مثل توده‌های مردم زندگی کرده باشند، اهل زندگی تجملی و رفاه زده نباشند و بتوانند در زمان قانونگذاری کار خودشان را درست انجام دهند.

وی اضافه کرد: بررسی کنید یک فردی چگونه و از کجا یک باره چندین میلیارد هزینه می کند و آیا کسی که زندگی آنچنانی داشته، می تواند قوانینی را برای حمایت از مستضعفان در مجلس تصویب کند؟

آیت الله حسینی همدانی ضمن درخواست از دستگاه نظارتی مبنی بر توجه به ماده سی ام قانون انتخابات در تائید صلاحیت ها تأکید کرد: یکی ازمواردی که در این ماده قید شده است، این است که فرد مورد نظر «متظاهر به فسق» نباشد. موارد «تجاهر به فسق» هم در کتب فقهی منظور شده است.

وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد دیده می شود که افراد بعد از ورود به مجلس در گفتار و رفتارشان متجاهر به فسق هستند و باید این مهم در بررسی ها مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه کرج در پایان از خدای متعال برای زلزله زدگان استان های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل طلب صبر و اجر کرد و گفت: امیدوارم مشکلات مردم با همت مسؤولان به زودی برطرف شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: