به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی دامغانی در نمایشگاه کتاب درخصوص وضعیت آرامستان های مشهد به خبرنگار ما گفت: من اینجا در حضور رسانه قول میدهم که هرکسی هر روزی فوت کرد ما قبرجا رایگان در اختیار او قرار می دهیم به شرطی که ما برای وی قبرجا مشخص کنیم .

وی افزود: اگر فرد مورد نظر قبرجا خودش را انتخاب کند، پول قبر اخذ خواهدشد و اگر در ردیف عمومی دفن شود هزینه ای بابت دفن گرفته نخواهد شد، همچنین این هزینه که حدودا ۱.۵ میلیون تومان می باشد هزینه های جانبی از قبیل: حمل و نقل، دفن، غسل و کفن می باشد که هزینه خدمات است.

مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد بیان کرد: مردم ما باید توجه کنند آرامستان بهشت رضا قریب به۴۳  سال در حال خدمات دهی می باشد که این خدمات و نگهداری آنها دارای هزینه است. به عنوان مثال هزینه احداث و نگهداری فضای سبز یا هزینه نظافت محیط که توسط ۴۰ نفر انجام می شود را باید مردم در نظر بگیرند.

مهدوی عنوان کرد: آرامستان بهشت رضا از آرامستان های اروپایی تمیز تر ، سرسبزتر و مجلل تر است که مردم در طول سال حتی برای استفاده های تفرجی و تفریحی در کنار زیارت اهل قبور مشرف می شوند.

وی افزود: در بسیاری از شهرهای مهم کشور داخل قبر میت قدیمی یک میت جدید دفن می کنند که در آرامستان بهشت رضا اینگونه نیست و فردی که ۴۳ سال قبل در بهشت رضا دفن شده است، همچنان اقوام آن مرحوم به بهشت رضا مشرف می شوند.