به گزارش خبرگزاری برنا گلستان : حسین محبوبی اظهار کرد : وزارت راه و شهرسازی در تازه ترین اقدام خود در حوزه مسکن طرح ((اقدام ملی تامین مسکن )) را در سطح 10 استان کشور  آغاز نموده است که استان گلستان نیز جزو این طرح می باشد.

وی شرایط متقاضیان در طرح مسکن ملی را مورد توجه قرار داد و گفت :  در این طرح چهار شرط اصلی تاهل فاقد مالکیت خصوصی ، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین ، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه دار و داشتن 5 سال سابقه سکونت در شهر لحاظ شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان خاطر نشان کرد: توانایی تامین هزینه ساخت مسکن به غیر از تسهیلات بانک و امکان سپرده گذاری 300 میلیون ریال در بانک مسکن به منظور اطمینان از توانایی متقاضی از دیگر شرط های ثبت نام است و زنان خود سرپرست نیز باید حداقل 35 سال سن داشته باشند تا بتوانند دراین طرح نام نویسی کنند.

محبوبی  : وی تعهد مرحله نخست این طرح را در استان گلستان 1760 واحد دانست و افزود : از این تعداد 1000 واحد در گرگان ، 200 واحد در گنبد ، 200 واحد در بندر ترکمن ، 60 واحد در آق قلا و300 واحد در آزادشهر می باشد و این تعداد در مرحله بعدی طرح افزایش ودر صورت حل شدن مسکن زمین، تعداد شهرهای بیشتری را در استان در بر خواهد گرفت .

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان میزان تسهیلات طرح اقدام ملی را 75 میلیون تومان و نرخ سود بازپرداخت آن را 18 درصد اعلام و افزود: دراین طرح دوره ساخت خانه ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع می شود که دوره زمانی باز پرداخت آن حدود 10 سال می باشد .

این مقام مسئول افزود: زمین های دولتی که در اختیار این طرح قرار گرفته با قیمت تمام شده به متقاضیان عرضه میشود و تصریع کرد: البته متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که خودشان برای ساخت خانه، زمین دارند ، در اولویت قرار خواهند گرفت ، چرا که زمین های دولتی در اختیار این طرح محدود می باشد.

وی ادامه داد: اگر مقدار متقاضیان مسکن ملی از سهمیه در نظر گرفته شده بیشتر باشد اولویت بندی از طریق قرعه کشی رایانه ای انجام میشود.

محبوبی در انتها بیان داشت : سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن بزودی رونمایی و اعلام عمومی می گردد.