به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛رحمت نژاد در گفت وگو با رسانه ها ،اظهار کرد: فاز پایانی عملیات بازسازی خطوط ریلی ناحیه لرستان در بلاک  قارون- بیشه بطول ۷۵۰ متر در تونل ۱۱۳و پل راه آهن بیشه بصورت شبانه روزی و بدون وقفه طی ۴۸ ساعت خاتمه یافت.وی ادامه داد با اتمام این قسمت از عملیات  پروژه بازسازی خطوط ریلی محور جنوب به نقطه پایانی رسید.

اوافزود:  بلاک قارون-بیشه با طول ۱۷ کیلومتر به دلیل کوهستانی بودن مسیر پُر پیچ و خم،درّه و پرتگاه های عمیق حاشیه خط ، وجود ۱۵ دستگاه تونل عمدتا طویل ،۵ دهانه پُل و قوس های متعدد با شعاع ۲۲۰ و ۲۵۰  یکی از فنی ترین بلاک های راه آهن کشور می باشد.

مدیر کل راه آهن لرستان ضمن تبریک به مجموعه شرکت راه آهن به جهت تکمیل و پایان پروژه بازسازی خط در محور جنوب از کلیه مدیران پیشین راه آهن لرستان قدردانی و از یکایک کارکنان غیرتمند ،پرتلاش و خدوم راه آهن لرستان و شرکت تراورس که در این پروژه عظیم سهم بسزایی داشته اند و با تحمل مشقت های فراوان و شرایط طاقت فرسا موجب رقم زدن این موفقیت و به سرانجام رساندن این پروژه مهم شدند تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است؛ کار بازسازی خطوط ریلی لرستان شامل زیرسازی خط ،تعویض ریل از U33 به R60  و جایگزینی تراورس از فلزی به بتُنی بطول ۱۵۷ کیلومتر در ده بلاک و یازده ایستگاه در سال ۱۳۹۲ و از ایستگاه مومن آباد آغاز شده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: