به گزارش خبرگزاری برنا از البرز، دکتر احمدی با بیان این که باید زمینه، فرصت و شرایط برای فعالیت ورزشی همه مردم فراهم شود، افزود: جمعیت شهری و جمعیت روستایی باید بتوانند به راحتی در برنامه های ورزشی مشارکت داشته باشند و به همین منظور جام خوشه چین برای مشارکت هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان عزیز روستایی در فعالیت های ورزشی طراحی شد.

وی همچنین اظهار داشت: شعار ما برای توسعه ورزش همگانی و توسعه ورزش روستایی و عشایری، "پیش به سوی ایران فعال" است و بر همین اساس تلاش وزارت ورزش و جوانان بر این بوده که بتواند امکانات بیشتری را برای توسعه ورزش در روستاها فراهم کند.

احمدی ادامه داد: روستاها می توانند با مشارکت بیشتر در فعالیت های ورزشی از شرایط مناسب تر و مطلوب تر در کار و تولید و اشتغال برخوردار باشند.

وی از برگزاری مرحله ی ملی مسابقات جام خوشه چین در دهه ی فجر خبر داد و گفت: بعد از مرحله ی منطقه ای، در دهه ی فجر امسال، مرحله ی ملی را برگزار خواهیم کرد و در این مرحله قهرمانان این دوره از مسابقات جام خوشه چین معرفی خواهند شد.

این مسئول اظهار امیدواری کرد که با همکاری هیئت های ورزشی ورزش روستایی و عشایری در استان ها و مشارکت خوب ورزشکاران، شاهد مسابقاتی پربار در اولین دوره جام خوشه چین باشیم و با استفاده از تجارب اولین دوره این مسابقات برای سال آینده، مسابقات جام خوشه چین با گستردگی بیشتر، تنوع بیشتر و مشارکت بیشتر روستاییان کشور برگزار شود.

وی همچنین با اشاره به ایجاد و گسترش خانه های ورزش روستایی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان طی دو سه سال اخیر تلاش کرده است که بتواند با راه اندازی خانه های ورزش روستایی، شرایط بهتری را برای ورزش روستاییان کشور فراهم کند.

احمدی اضافه کرد: امسال ان شاالله بیش از 3 هزار خانه ورزش روستایی را در روستاهای کشورمان به بهره برداری خواهیم رساند و این مسیر را در سال آینده با قوت بیشتری ادامه خواهیم داد.