به گزارش خبرگزاری برنا از گنبدکاووس، علی یزدانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه قبح جرایم و دعاوی خانوادگی در استان گلستان از بین رفته است و روز به روز در حال افزایش است، اظهار کرد: باید یک برنامه منسجم علمی، بومی و کاربردی جهت کاهش جرائم به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی به نسل آینده از سوی خانواده ها، مدارس، دانشگاه ها، ادارات و بخصوص نهادهای فرهنگی امری ضروری است، تصریح کرد: بی توجهی در این حوزه عواقب جبران ناپذیری در خانواده ها و‌جامعه خواهد داشت.

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه خانواده ها و دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید در این زمینه کمک کنند، خاطرنشان کرد: بایستی از سنین کودکی مهارت های زندگی و‌ ارتباطی متناسب با آموزه های دینی آموزش داده شود.

یزدانی از افزایش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق توافقی خبر داد و گفت: در حال حاضر پرونده های دعاوی خانوادگی با نرخ پرونده های جرایم برابر شده در حالیکه باید یک دهم آنها باشد.

وی افزایش دعاوی خانوادگی را زنگ خطری جدی دانست و افزود: شورای فرهنگ عمومی جهت کاهش این آسیب باید برنامه ریزی و تلاش کند.

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه آستانه صبر و تحمل در جامعه پایین آمده است، تصریح کرد: در حالیکه آموزه های دینی تاکید بر فروبردن خشم در مواجهه با مشکلات دارد اما افراد با حوادث کوچک و پیش پا افتاده اقدام به خشونت و درگیری میکنند.

یزدانی با اشاره به اینکه پرونده های بسیاری اعم از افترا، توهین، تهدید و تخریب در محاکم قضایی موجود است، اظهار کرد: رواج فرهنگ بردباری، عفو و بخشش و آموزش مهارت های روابط اجتماعی جهت کاهش این دست از جرایم توسط خانواده ها، روحانیون و‌ مدیران دستگاه های آموزشی و فرهنگی باید صورت پذیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: