به گزارش برنا،اکبر بهنام جو در نشست با اعضای شورای مشورتی ایثارگران استان اظهار کرد:مردم مدیون خون شهدا و ایثارگران هستند و باید برخورد با خانواده این عزیزان در شان و منزلت آنها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه پزشکان در مطب ها و بیمارستان ها باید با رزمندگان برخورد شایسته داشته باشند افزود: ایثارگران و خانواده شهدا با نثار جان خود و عزیزان خود سبب امنیت امروز جامعه شده اند و احترام و تکریم خانواده این عزیزان وظیفه همگانی است.

استاندار اردبیل در پاسخ به در خواست عده ای که فرزندان ایثارگران تحصیل کرده اما بیکار هستند گفت: سهم استخدام دولتی روز به روز در حال کاهش است اما با راه اندازی کارخانجات در حال اجرا و احیای برخی از واحدهای تولیدی راکد بر اساس تخصص افراد می توان از تخصص فرزندان شهدا و ایثارگران در بخش خصوصی استفاده کرد.

اکبر بهنام جو افزود: جانبازان و ایثارگران هم چون هشت سال دفاع مقدس دلسوز جامعه هستند و  همیشه به فکر توسعه و پیشرفت جامعه بوده اند.

وی اقدام بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با کاهش اسیب های اجتماعی را قابل تقدیر دانست و گفت: باید در راستای ارتقای فرهنگی و پیشگیری از اسیب های اجتماعی تمام تلاش خود را بکار گیریم.

استاندار اردبیل ادامه داد: برای معرفی ایثارگری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس به نسل جدید وآینده نیازمند یک راهکار اساسی هستیم و در این رابطه باید هنرمندانه رشادت های ایثارگران را تببین کنیم.

در این نشست صمیمی رحیم صدقیان مشاور امور ایثارگران استاندار اردبیل، یاسر شاهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از جانبازان و ایثارگران پیشنهاد و راهکار خود را ارایه دادند.