به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛بازدار اظهار کرد: یکی از ظرفیت های استان لرستان به لحاظ کمی و کیفی تولید محصولات باغی است و با اقدامات مفید و موثر و همچنین با برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و توجه باغداران به توصیه های فنی کارشناسان ،  لرستان دارای ظرفیت بالایی در این زیر بخش است.

 او افزود : سطح زیر کشت انار استان لرستان بیش از ۳۴۰۰ هکتار می باشد که از این مقدار ۲۶۰۰ هکتار بارور و ما بقی هنوز به مرحله باروری نرسیده است و طی سالیان آینده به ظرفیت استان اضافه خواهند شد.

بازدار  متوسط عملکرد باغات انار استان لرستان را ۱۸ تن در هکتار اعلام کرد و یادآورشد:  پیش‌بینی این است که بین ۴۷ تا ۵۰ هزار تن انار از انارستان های استان لرستان برداشت شود.

او گفت: انار به لحاظ اقتصادی ، امنیت غذایی و تنوع تولید یکی از زیر بخش‌های مهم کشاورزی استان می‌باشد و انار لرستان محصولی است که در سطح کشور شناخته شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی  لرستان خاطر نشان کرد: استان لرستان به لحاظ سطح زیر کشت و میزان تولید انار دارای رتبه نهم کشور است و انتظار ما از بخش خصوصی ، اتاق بازرگانی و تجار استان این است که جهت بسته بندی ، برندسازی و صادرات این محصول به نام استان لرستان ورود نمایند که در این راستا سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان هیچگونه محدودیتی  جهت کمک و اعطای تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران در این بخش ندارد و در سنوات گذشته جشنواره انار به منظور معرفی محصولات تولیدی استان لرستان به کشور و حتی خارج از کشور برگزار شد و انار تولیدی استان در سطح کشور به خوبی معرفی شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: