به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم گفت: این گردهمایی سالانه با هدف تبادل نظر، هماهنگی در زمینه برنامه‌های امسال و سال آینده این دفتر و نیز به مناسبت هفته وحدت با هدف ایجاد وحدت و همدلی برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت‌الاسلام عبدالحسین معزی افزود: همچنین در این گردهمایی ۲ روزه بیانیه گام دوم انقلاب و راه‌های تطابق و اجرای آن در جمعیت هلال احمر بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت‌هاست اظهار داشت: خداوند متعال خدمت به خلقش را مورد عنایت دارد و در این راستا کارکنان و امدادگران جمعیت هلال احمر در راستای خدمت به خلق خدا بدون در نظر گرفتن دین، رنگ، نژاد و امثال آن فعالیت می‌کنند.

وی گفت: مهمترین ویژگی پیامبر اکرم (ص) خدمت به مردم و رفع نیاز آنان بود و در جمعیت هلال احمر نیز باید این تفکر را آموزش دهیم که خدمت به انسان و انسانیت در اولویت است کمااینکه تاکنون نیز بر همین اساس خدمت‌رسانی به حادثه دیدگان انجام شده‌ است.

حجت الاسلام معزی افزود: تعمیق بخشی مهربانی به انسان‌ها وظیفه ما در نهاد نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر است و این امر باید با بهره بردن از آموزه‌های دینی و قرآن کریم محقق گردد.

وی اظهار داشت: باید تلاش شود قرآن کریم در راس برنامه‌های جمعیت هلال احمر باشد و به هر نوعی آموزش قرآن در بخش‌های مختلف مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: همچنین باید نسبت به بیان احکام دینی، مفاهیم اخلاقی و ترویج این مفاهیم در هلال احمر اقدام موثر انجام شود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه جوانان و مسائل مربوط به آنان مهمترین مسئله است افزود: گرچه سلامت جسم مهم است و هلال احمر در روند امداد رسانی به این مهم توجه دارد اما تنها مسئله مهم سلامت جسم نیست بلکه باید طبیب روح جوانان نیز بود.