به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر سعید نمکی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه، بابیان اینکه شاهد دستاوردهای خیلی خوبی در دولت دکتر روحانی در حوزه سلامت در کشور هستیم، گفت: در این دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدام‌های بسیار خوبی در توسعه زیرساخت‌ها و کمک به مناطق کمتربرخوردار انجام شده است. 

وی توجه به مناطق محروم و کمتربرخوردار، رسیدگی به توسعه زیرساخت ها، کاهش هزینه‌های درمانی از جیب بیمار، گسیل نیروهای متخصص به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و برطرف کردن مشکل بیماری‌های خاص و لاعلاج را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این چند سال دانست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امروز شاهد گسترش زیرساخت‌های سلامت در مناطق کمتربرخوردار و اجرای مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت هستیم و در این مرحله تلاش کردیم با تقدم پیشگیری بر درمان، درمان سرپایی بر بستری و رسیدگی به مناطق کمترتوسعه یافته دنبال کنیم.

وی به اجرای موفق طرح کنترل فشارخون در کشور اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت برای دیابت، بهداشت روان و جامعه محور کردن نظام سلامت هم برنامه دارد.

وی اظهار داشت: در راستای جامعه محور کردن نظام سلامت، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت را دنبال می‌کنیم و همچنین در همین راستا پرونده الکترونیک سلامت به عنوان یکی از زیرساخت ها و ریل‌های بسیار مهم این حوزه انجام شد و این ریل محل عبوری برای ورود پزشک خانواده و سیستم ارجاع و اعمال راهنماهای بالینی برای منطقی کردن روند درمان است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با بیان اینکه این وزارتخانه را با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری تحویل گرفتم، گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی که ۱۸ ماه خدمت گرفته بود و پرداخت نکرده بود، پنج هزار میلیارد تومان پول بیمه سلامت عقب بود و پنج هزار میلیارد تومان هم سازمان برنامه و بودجه پول نداشت و نداد.

وی بودجه وزارت بهداشت را سالانه ۲۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان پول کم داشتیم و متاسفانه سیل هم اتفاق افتاد و برای ارائه خدمات در سیل هم یک ریال بودجه نگرفته ایم.

نمکی با بیان اینکه ما در وزارت بهداشت گرفتاری های خاص خودمان را داریم، گفت: امروز در نقاط مختلف کشور دستاوردهای خوبی داشتیم و وضعیت اکنون باگذشته در حوزه سلامت خیلی فرق کرده و قابل مقایسه نیست و این نتیجه زحمات افسران نظام سلامت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که آلوده کردن خدمت به سیاست کار ما در وزارت بهداشت نیست و ما موظف به ارائه خدمات به همه مردم این سرزمین هستیم.

او تصریح کرد که وزارت بهداشت، وزارتخانه‌ای فنی، حرفه ای، تخصصی و در کنار مردم است و در کنار آنان خواهد ماند.

وی با انتقاد از افرادی که برای میز و پست و منصب دروغ می‌گویند، گفت: در این مدت تلاش کردیم بدون کوچکترین سیاست زدگی و با کم لطفی‌ها کار را ادامه داده ایم و دستاوردهای بزرگی داشته‌ایم.

وی با اشاره به افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان کرمانشاه از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه، گفت: این بیمارستان رایحه‌ای از عشق و محبت رهبر معظم انقلاب برای منطقه است و خوشبختانه امروز این دلسوزی معظم له به ثمر نشسته و ارتقا و تقویت بیمارستان امام رضا(ع) را با شدت جلو می‌بریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی در ادامه با بیان اینکه ما علاقه‌مند هستیم کرمانشاه قطب پزشکی غرب کشور شود، افزود: ما در این راستا حرکت می‌کنیم و بهترین امکاناتی که به کمتر جایی در این شرایط به کرمانشاه گسیل کردیم تا کرمانشاه را به قطب بزرگ بهداشتی و درمانی غرب کشور بدل کنیم و این پتانسیل را اینجا می بینیم.

وی به مرزی بودن و مرکزیت استان کرمانشاه در منطقه غرب کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم استان و منطقه می توانیم با پذیرش توریسم درمانی برای بیمارستان های استان درآمدزایی داشته باشیم.

بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان کرمانشاه در زمینی با زیربنای ۹ هزار مترمربع در محوطه بیمارستان امام رضا(ع) در پنج طبقه ساخته شده و دارای ۵۰ تخت شامل ۳۸ تخت جراحی و بستری و ۱۲ تخت ویژه است.

برای ساخت و تجهیز این بیمارستان که هدیه مقام معظم رهبری به مردم استان کرمانشاه بوده است، ۵۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت و ۲۰ میلیارد تومان برای تجهیز آن، هزینه شده است.

تمام تجهیزات این بیمارستان با توجه به حساسیت درمانی بیماران سوختگی و نیاز آنها به مراقبت‌های ویژه بر اساس آخرین استانداردهای جهانی تهیه و خریداری شده است.

اکنون ۲ هزار و ۶۸۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: