به گزارش خبرگزاری برنا؛ امین حسین نقشینه روز شنبه گفت: امروز بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر تداوم خواهد داشت که برای مناطقی از استان‌های اردبیل، زنجان ، خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز مانند استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش برق و باران پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این به تدریج با استقرار سامانه بارشی برای مناطق جنوبی‌تر و غرب، بخش‌هایی از مرکز کشور بارش خواهند داشت، همچنین مناطق جنوبی شامل بخش‌هایی از استان‌های فارس، خوزستان، غرب هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و نواحی غرب و مرکز خلیج فارس نیز رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید خواهند داشت.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: فردا سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از غرب و مناطق مرکزی باران و برف و وزش باد و جنوب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، نواحی غرب و مرکز خلیج فارس رگبار باران همراه با برف و وزش باد شدید خواهند داشت.

نقشینه گفت: فردا شدت بارش‌ها در گیلان خواهد بود و شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان که زاگرس میانی را در بر می‌گیرند بارانی خواهند بود و همچنین دوشنبه این شرایط بخش‌هایی از مرکز و غرب کشور را فرا می‌گیرد و تا حدی هم شاید به سمت شمال غرب کشیده شود که شدت بارش‌ها در روز دوشنبه در بخش‌هایی از کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، مرکز و غرب خلیج فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، شمال و غرب فارس و جنوب اصفهان خواهد بود.

وی افزود: سه‌شنبه بارش‌ها در نوار غربی پایان خواهد یافت و بارش‌ها علاوه بر استان‌های سواحل دریای خزر در دامنه‌های البرز و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور و مناطقی از شرق و شمال کشیده می‌شود و چهارشنبه این شرایط در نیمه شرقی برقرار خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود که این شرایط از فردا تا سه‌شنبه برای غرب و مرکز خلیج فارس نیز رخ خواهد داد.

به گفته وی امروز دمای هوا برای نیمه شمالی کشور بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

نقشینه افزود: امروز آسمان تهران ابری، مه‌آلود و بارانی است، کمینه دمای امروز مهرآباد ۳ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به ۶ درجه بالای صفر خواهد رسید در حالی که بیشینه دمای دیروز مهرآباد ۱۵ درجه بالای صفر بود.

وی گفت: همدان با دمای ۷ درجه زیر صفر، کرمان و شهرکرد ۶ درجه زیر صفر و بندر عباس ۲۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: