به گزارش خبرگزاری برنا؛ ارسلان میری روز یکشنبه گفت: گشت های ویژه مقابله با گران فروشی از امروز در سراسر استان کرمان با هماهنگی سایر دستگاه های متولی مانند اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت فعال شده تا کار نظارت بر بازار دقیق اجرا شود.

وی ادامه داد: در این طرح قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و خدمات مورد نیاز مردم و حمل و نقل شهری و برون شهری برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت مورد رصد و پایش قرار می گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان تاکید کرد: همچنین شعب ویژه ای با هماهنگی ضابطان برای رسیدگی پرونده متخلفان راه اندازی شده و در اسرع وقت پس از بررسی با قاطعیت اقدام به اعلام رای می کند.

وی با هشدار به سواستفاده کنندگان از شرایط موجود افزود: در این مرحله با افرادی که به بهانه افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین اقدام به گرانفروشی کنند، در رسیدگی و صدور رای بدون ارفاق و با شدت برخورد می شود.

میری بیان کرد: کالاها و خدماتی که از سوی مراجع قانونی مجوز دارند تنها مجاز به افزایش قیمت هستند و هیچ گرانفروشی به دلیل افزایش قیمت بنزین قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات ادارات صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارند تا شکایات مردمی را دریافت و رسیدگی کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: این نهاد برای حمایت از حقوق مردم و مقابله با اخلالگران و سوء استفاده کنندگان بازار از شرایط پیش آمده با تمام توان و امکانات بسیج شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: