به گزارش برنا، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اشاره به اهمیت مالیات در رونق اقتصادی کشور گفت: روشنگری و آگاه سازی از نحوه هزینه کرد درآمد‌های مالیاتی موجب تشویق و تسریع در پرداخت مالیات می‌گردد.

او افزود: رسانه‌ها و نهاد‌های فرهنگی می‌توانند با تبیین نحوه هزینه کرد درآمد‌های مالیاتی که بر اساس قانون در استان هزینه می‌شود، نقش بسیار ارزنده‌ای در توسعه و پیشرفت استان داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه پرداخت مالیات در جامعه نیازمند چندین شاخص است اظهار داشت: اخذ مالیات از مشاغل باید متناسب با درآمد‌های آنان صورت گیرد تا ضمن جلوگیری از فرار‌های مالیاتی از بروز هرگونه تبعیض مالیاتی در جامعه جلوگیری شود.

عتباتی افزود: اگر مردم اطلاع و آگاهی خوبی از این موضوع داشته باشند که بخش عمده از درآمد‌های مالیاتی صرف رفاه، امنیت و آرامش آنان می‌شود مسلماً مردم رغبت بیشتری به پرداخت مالیات خواهند داشت.

او در ادامه با ورود به موضوع مالیات در امور پزشکی اظهار داشت: جامعه پزشکی از اقشار فرهیخته در جامعه است که خدمات آنان تامین کننده سلامت جسمی روحی و روانی است و در بحث پرداخت مالیات نیز جامعه پزشکی همکاری‌های خوبی داشته اند، لیکن به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه تخلف در این صنف باید دستگاه‌های مسئول نظارت دقیق و مستمر بر مجموعه داشته باشند و در صورت موارد تخلف به ویژه فعالیت‌های پزشکی فاقد مجوز طبق قانون با افراد خاطی بر خورد نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: