به گزارش خبرگزاری برنا گلستان؛  ابراهیم کریمی  با اعلام این خبر گفت : با اعتبار نه میلیارد و ششصد  میلیون ریال عملیات اجرایی تکمیل فاز اول محوطه سازی میراث جهانی برج قابوس از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی در حال اجرا و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی 85 درصدی داشته است.

وی به عملیات پیش بینی شده در این فاز اشاره کرد و افزود: اجرای حدود 4500 متر مربع سنگ فرش محوطه با آجر ختایی و همچنین اجرای تاسیسات محوطه برج قابوس پیش بینی شده است.

کریمی ادامه داد:  در سنوات قبل این اداره کل اقدام به احداث  نمازخانه پیرامون برج ، 10 چشمه سرویس بهداشتی و  حدود 8000 مترمربع محوطه سازی ، 5500 مترمربع آجر فرش کف محوطه ، 600 متر طول کانال تاسیسات ، 1300 متر طول هره چینی اطراف کانال ها و اجرای زیرساخت روشنایی محوطه پیرامونی میراث جهانی گنبد قابوس با اعتبار 13379 میلیون ریال کرده است .

شایان ذکر است، برج قابوس، بنای تاریخی و باشکوه شهر گنبد کاووس در میان پارکی بزرگ و زیبا جای گرفته و از کیلومتر های دور نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده و در گذشته هادی و راهبر مسافرینی بوده که از این سرزمین عبور می کرده اند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: