به گزارش خبرگزاری برنا گلستان؛ هادی حق شناس در دیدار اعضای شورای معاونین سازمان بسیج اساتید استان گلستان، خاطرنشان کرد: امروز در استان هرکجا نام قرارگاه سازندگی خانم الانبیا مطرح شود، در ذهن مردم، سد نرماب یا زهکشی اراضی و ... نقش می بندد؛ بسیج اساتید نیز با اجرای پروژه هایی در استان از جمله جزیره آشوراده، بافت های فرسوده و ... نام خود را در ذهن مردم استان ماندگار کند.

وی از جزیره آشوراده به عنوان قطعه طلای استان گلستان نام برد و گفت: اگر این جزیره آباد شود و مانند قبل مردم در آن سکونت کنند، از منظر اقتصادی، محیط زیستی، گردشگری و .... به نفع استان است.

استاندار گلستان، عدم ارتباط میان دانشگاه و مردم را حلقه مفقوده مهم این حوزه دانست و افزود: دانشی که در دانشگاه های استان تولید می شود، نقش چندانی در زندگی مردم ایفا نمی کند و معمولا پایان نامه های دانشگاهی در کتابخانه ها بدون استفاده می مانند در حالیکه می توانند کاربردها متفاوت و مهمی داشته باشند.

وی بسیج اساتید را یکی از رویش های مهم انقلاب و گسترش فرهنگ بسیجی در دانشگاه ها را از اهداف تشکیل این نهاد عنوان کرد و گفت: امید داریم اساتید این سازمان با بهره گیری از توان دانشگاهی و با روحیه بسیجی، منشا تحولات اساسی در استان باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: