به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مجید رضایی در این نشست توسعه ورزش در روستاها و بخش ها را از اهداف اصلی این اداره برشمرد و اظهار کرد: نگاه اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه به توسعه ورزش یک نگاه فراگیر است و به دنبال توزیع عادلانه امکانات در تمامی نقاط هستیم.

وی افزود: در همین راستا از ۲ سهمیه اختصاص یافته جهت احداث زمین چمن مصنوعی یکی از آنها را به شهر رباط سنگ در بخش رخ اختصاص داده ایم.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه بیان کرد: برنامه های ورزشی در بخش ها باید به سمت ترویج فرهنگ همگانی ورزش و تقویت حضور تمامی اقشار به ویژه بانوان حرکت کند. در این راستا می‌توان با حمایت مسئولان و اختصاص وام های خوداشتغالی زمینه برای تاسیس باشگاه های ورزشی خصوصی در بخش ها و روستا را فراهم کرد.

رضایی همچنین با بیان اینکه در حوزه عمرانی سیاست دولت بر تکمیل پروژه های ناتمام است، عنوان کرد: در این زمینه با بهره مندی از توان خیرین در روستاها در جهت توسعه عمرانی و زیرساخت های راهگشا خواهد بود.

جعفر رضوانی، بخشدار رخ نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تشکیل منظم جلسات شورای ورزش در این بخش تصریح کرد: ظرفیت های ورزشی ارزشمندی در حوزه های مختلف انسانی وعمرانی در بخش رخ وجود دارد که چنانچه مورد توجه قرار گیرند می‌تواند زمینه پیشرفت و توسعه ورزش شهرستان را در بخش های همگانی و قهرمانی فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه توزیع امکانات در بخش ها می بایست با توجه به درصد جمیت صورت گیرد، افزود: در مجموع روستاهای تحت پوشش این بخش ۲ خانه ورزش روستایی مشغول به فعالیت می باشد و در بخش رخ در حال حاضر به لحاظ نسبت جمعیت در سرانه فضای ورزشی دچار کمبود هستیم. 

بخشدار رخ عنوان کرد: با همراهی دهیاری ها در روستاهای سرهنگ ، جوادیه، نظامیه و یک لنگی مراحل ساخت اماکن ورزشی آغاز شده است که نشان دهنده عزم همگانی برای توسعه ورزش در بخش رخ است، همچنین در نظر داریم با تشکیل مجمع خیرین دهستانی زمینه ورود خیرین به حوزه ورزش در روستاها را فراهم کنیم.

معرفی یک نماینده ورزش در هر روستا، توسعه فعالیت های ورزش بانوان در بخش رخ با تعامل اداره ورزش و جوانان شهرستان و اعضای شورای ورزش در بخش، فعال شدن هیئت های ورزشی در بخش رخ و حمایت از برگزاری دوره های آموزشی در این بخش از مهمترین مصوبات دومین نشست شورای ورزش بخش رخ تربت حیدریه بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: