به گزارش برنا،اکبر بهنام جو اظهار کرد: به منظور کاهش بیکاری در منطقه حدود ۴۰۰هکتار از اراضی شهرک گلخانه ای زون یک به متقاضیان و سرمایه گذاران دارای اهلیت واگذار شده است.
وی اضافه کرد: شهرک کشاورزی به مساحت ۱۵۰۰هکتار در ۸زون طراحی شده و۱۱۰هکتار نیز در حال اجراست و به زودی ۲۰ هکتارنیز واگذار می شود.
بهنام جو گفت: در واگذاری اراضی کسانی که دارای سرمایه بیشتر بوده و دغدغه تسهیلات از بانکها ندارند باید در الویت قرار گیرند.
استاندار اردبیل افزود: با تفاهم نامه ای که با کشور آذربایجان منعقد شده، عملیات اجرایی اتصال ریلی در شهرستان پارس آباد به زودی آغاز می شود و محصولات گلخانه ای این شهرستان به کشورهای آسیای میانه و روسیه صادرمی شود و همچنین ورود این محصولات به بازار کشور بر تنظیم قیمت ها تاثیر می گذارد.
وی ادامه داد:  زیرساخت های اساسی از قبیل برق، گاز و راه سازی با هدف تسریع در اجرای پروژه و راه اندازی به موقع طرح ها جز اولویت اصلی دولت است.
بهنام جو اظهار کرد: باید در کنار این پتانسیل عظیم که در دشت مغان واقع شده، واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی نیز ایجاد شود.
استاندار اردبیل ادامه داد: با وضعیتی که در بخش کشاورزی حاکم است باید همه کشاورزان توجیه شوند تا از زمینی با وسعت کمتر محصولات استراتژیک بیشتری بهره مند شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: