به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ نیکبخت روز دوشنبه  در جمع خبرنگاران ،اظهارکرد: این تعداد از بین 187 مورد مشکوک به آنفلوانزا که بستری بوده اند ثبت شده است.

اوافزود:  این بیماران تحت درمان کامل هستند و مشکل خاصی از این جهت وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: خوشبختانه آمار آنفلوانزا در لرستان نسبت به سایر نقاط کشور وضعیت قابل قبولی دارد.

نیکبخت با اشاره به این موضوع که مصرف آنتی بیوتیک روی آنفلوانزا تأثیری ندارد، گفت: از هم استانی های عزیز انتظار داریم در موارد مشکوک از خوددرمانی اجتناب کرده و حتما به پزشک مراجعه کنند.

او ادامه داد: استراحت کامل و مصرف مایعات گرم در زمان ابتلا بهترین راه درمان است.

 این مسئول  عنوان کرد: تزریق واکسن برای افرادی که هنوز مبتلا نشده اند و جلوگیری از شیوع بیماری بسیار تأثیرگذار است.

 نیکبخت با تأکید بر این که مراقبت برای برخی افراد ضروری تر است، گفت: سالمندان، مادران باردار، بیماران نقص سیستم ایمنی و سرطانی، بیماران دیابتی، قلبی عروقی، تالاسمی و بیمارانی که به هر دلیل داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی مصرف می کنند مانند پیوند عضو در اولویت مراقبت قرار داشته و باید با نظر پزشک اقدام به تزریق واکسن کنند.

او همچنین شستشوی دستها با آب و صابون در زمان ورود به منزل و استفاده از ماسک در افراد بیمار را اصولی مهم در پیشگیری از این بیماری دانست و ادامه داد: اگر فردی از شهروندان  و یا فرزندانشان به بیماری مبتلا شود حد المقدور تا زمان بهبودی به محل کار یا مدرسه مراجعه نکند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: