به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز؛ سفیر اتریش در این دیدار ضمن اعلام رابطه عمیق بین دو کشور اتریش و ایران، منطقه ویژه اقتصادی پیام را یکی از پایه های قدرت اقتصادی کشور ایران دانست و افزود: یکی از مزیت های منطقه نزدیکی آن به تهران و به عنوان یک پایگاه لجستیکی برای حوزه اقتصادی کشور ایران محسوب می شود.

اشتفان شلتس همچنین در بخش دیگری از سخنانش به ارتباط تاریخی دو کشور اشاره کرد و گفت: با این رابطه عمیق تاریخی بین دو کشور ایران و اتریش که قدمت 700 ساله دارد، می توان در یک جمله و به طور مختصر واژه اعتماد متقابل را روی این رابطه گذاشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما هم از شرایط به وجود آمده و تحریم ها علیه ایران به شدت ناراحت هستیم ولی هدفمان این است که از فرصت و زمانی که پیش روی است برای رفع هرچه زودتر تحریم ها استفاده کنیم تا شاهد برقراری ارتباط موثر برای حضور شرکت های جدید و بنگاه های اقتصادی کشور اتریش در ایران باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام نیز در این دیدار ضمن معرفی اجمالی فرآیندها و برنامه های این منطقه بیان داشت: یکی از فعالیت های اصلی در این منطقه، حضور شرکت های دانش بنیان IT،I

و صنایع انرژی سبز است که می توانیم در این راستا با کشور اتریش همکاری های خوبی را داشته باشیم.

photo_۲۰۱۹-۱۲-۰۲_۱۵-۱۰-۲۵

نادرثناگومطلق همچنین منطقه ویژه اقتصادی پیام را شاهراه ارتباطی 13 استان کشور دانست و عنوان کرد: همین موضوع باعث حضور و استقبال چشمگیری از سوی سرمایه گذاران در این منطقه شده است.

گفتنی است در این بازدید، اشتفان شلتس سفیر اتریش و هیات همراه از بخش های مختلف منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام  از جمله شرکت مادیران ، ماکوفارما، پت اسکن و ترمینال مسافری و...... دیدن کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: