به گزارش خبرگزاری برنا گلستان؛ الهیار اسعدی اظهار کرد: با نصب و بهره‌برداری از اسکله شناور (پانتونی) در سواحل شهرستان بندرترکمن، گردشگری دریایی در این استان مخصوصا تردد به جزیره آشوراده آسان‌تر می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای تردد بین جزیره آَشوراده و بندرترکمن و افزایش گشت تفریحی و پرنده‌نگری در خلیج گرگان همزمان با حضور پرندگان مهاجر، این اسکله نقش موثری برای سهولت جابجایی مسافران خواهد داشت.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان خاطرنشان کرد: «سال گذشته بیش از یک‌صد‌هزار گردشگر داخلی و خارجی از جزیره آشوراده دیدن کردند.

وی گفت: آشوراده که تمام سال میزبان انواع پرندگان بومی و مهاجر است و گونه‌های گیاهی و جانوری متنوع دیگری را هم در خود جای داده است سال ۱۳۵۴ خورشیدی جزو نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد.

اسعدی تصریح کرد: دولت مصوب کرده در ۱۰ درصد این جزیره طرح‌های گردشگری اجرا شود تا بدون آسیب به اقلیم و محیط طبیعی آن؛ منطقه هم احیا و پویا شود.

او بیان کرد: این اسکله فرانسوی به طول ۵۵ متر و عرض دو متر و با تامین اعتباری معادل ۱۳ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و با رعایت نکات زیست محیطی در محل اسکله قایقرانی بندرترکمن نصب شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: