به گزارش خبرگزاری برنا؛ ناصر شفیع آبادی روز شنبه گفت: یک هزار و ۸۵۲ طرح اشتغال روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های استان معرفی شده‌ که از این میان یک هزار و ۴۶۴ طرح به مبلغ ۲۰۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۷۱ درصد اعتبارات اشتغال روستایی از طریق بانک‌ها به روستاییان پرداخت شده است، اظهار داشت: در حال حاضر بانک کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید، پست بانک و توسعه تعاون به ترتیب بیشترین تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص داده‌اند.

شفیع آبادی به مشاغل مورد تقاضای روستاییان برای دریافت تسهیلات اشاره کرد و گفت: ۸۲ درصد تسهیلات اشتغال در روستاهای قزوین برای کشاورزی است که در این میان نیز دامداری، فرش و گلیم بیشتر از سایر رسته‌های شغلی مورد تقاضا قرار می‌گیرد.

وی به افزایش رتبه استان قزوین در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: درحالی که ماه‌های گذشته استان قزوین نسبت به استان‌های دیگر، آمار چندان خوبی از خود به ثبت نرسانده بود، اما هفته‌های گذشته حمایت بانک‌ها و افزایش پرداخت تسهیلات، رتبه استان را در کشور ارتقا داد.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: تاکنون با پرداخت‌های صورت گرفته برای سه هزار و ۵۴۵ روستایی در استان فرصت اشتغالزایی فراهم  شده است.

۲۶۰ میلیارد تومان در قانون بودجه سال جاری برای اشتغال روستایی در استان قزوین تخصیص داده شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: