به گزارش خبرگزاری برنا؛ جهانگیر شاهمرادی روز دوشنبه در نشست پیگیری مصوبات ستاد تسهیل استان البرز گفت: کسب رتبه اول کشوری در پرداخت تسهیلات رونق تولید در ۲ سال  گذشته نوید بخش توسعه هرچه بیشتر اقتصاد در این استان را دارد.

وی ادامه داد:  صادرات ۴۴۱ میلیون دلار کالا طی ماه های فروردین تا پایان آبان ماه امسال انجام شد که نسبت به سال قبل افزایش ۳۳ درصدی را نشان می دهد.

شاهمرادی گفت: در این مدت نرخ مشارکت اقتصادی به ۴۵.۸ درصد رسیده  که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۲ درصد افزایش داشته است، افزایش سه درصدی  نرخ بیمه اجباری در ۹ ماهه گذشته  از دیگر نتایج مثبت در این زمینه به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح تعداد ۲۹۱ پروژه بخش خصوصی با مبلغ سرمایه گذاری۱۳هزار و ۹۶۳   میلیارد تومان و اشتغال زایی هفت هزار و ۶۵۹ نفر   در حوزه اقتصادی نیز از دستاوردهای حوزه اقتصادی البرز است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرزاظهار داشت: همچنین این استان کسب رتبه اول کشوری در فروش محصولات دانش بنیان داشته است.

شاهمرادی گفت: به منظور دستیابی به اهداف ستاد تسهیل و کاهش مسایل و مشکلات صاحبان صنایع  مصوبات ستاد تسهیل استان البرز به دقت رصد و پایش می شود. 

وی ادامه داد: پیش نیاز بررسی هر پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، بررسی مشکلات آن واحد در جلسات تخصصی و کارشناسی است. 

معاون استاندار البرز افزود: در صورت عدم رفع مشکل واحدها در جلسات کارشناسی، پرونده ها برای اتخاذ تدابیر و رفع مشکلات به ستاد تسهیل استان که به صورت مرتب هر هفته با حضور اعضای ستاد تشکیل می شود، ارجاع خواهد شد. 

وی گفت: بخش اعظمی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان به حوزه تامین تسهیلات مورد نیاز بازمی گردد که خوشبختانه با تعامل و همکاری همه جانبه بانک های البرز تحولات چشمگیری در این حوزه به دست آمده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: