به گزارش برنا،ارژنگ عزیزی  افزود: این طرح‌ها در سه بخش گردشگری،کشاورزی و صنعتی در شهرها و بخش‌های مختلف استان اجرا می‌شود و در صورت تحقق تحول بزرگی در زمینه اشتغال‌زایی بوجود خواهد آمد.

وی اظهارداشت: این طرح‌ها با ۲۱۹ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر اشتغال‌زایی اجرا می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل از انعقاد تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل در تامین منابع مالی طرح‌های اقتصادی در استان خبر داد و گفت: ۱۲ تفاهم‌نامه برای تامین منابع مالی با بانک‌های عامل منعقد شده که کمکی خوبی برای سرمایه‌گذاری ،رونق تولید و اشتغال است.

عزیزی گفت: مسوولان استان تلاش می‌کنند با اجرای طرح‌های‌ اقتصادی و احیای واحدهای تولیدی راکد ظرفیت تولید افزایش داده و طرح‌هایی که امکان سرمایه‌گذاری برای آنها امسال و سال آینده وجود دارد،مورد توجه جدی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه با پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی واحدهای راکد فعال می‌شوند ، بیان‌کرد: از فروردین امسال با مساعدت فرمانداری‌ها هزار و ۱۶۹ واحد صنعتی فعال، نیمه‌فعال و راکد در استان شناسایی شده و  در بخش کشاورزی استان هم در مجموع ۱۶۱ واحد صنایع تبدیلی، ۱۳۶ واحد فعال و ۲۵ واحد راکد شناسایی شده که واحدهای نیمه‌فعال و راکد از تسهیلات مذکور بهره‌مند می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: