به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در مراسم تکریم رییس و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی کردستان با تاکید بر تسریع در اجرایی کردن طرح تبدیل اراضی دیم به آبی در استان اظهار داشت: انتظار داریم مدیران استانی و کشوری برای عملی کردن این مطالبه مهم تلاش کنند.

وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و اینکه حضور مردم در تشییع پیکر این سردار بزرگ همانند حیات پربرکتش، مایه اتحاد و انسجام ملی شد، افزود: سقوط هواپیمای مسافربری نیز موجب تاثر همگان شد البته با پذیرش مس  وولیت این سانحه از سوی سپاه، صداقت، حسن نیت و اقتدار جمهوری اسلامی برای جهانیان ثابت شد.

لزوم ورود ویژه دانشگاه آزاد به عرصه عمران و کشاورزی

استاندار کردستان هم در این مراسم گفت: بسترهای لازم برای  نقش‌ آفرینی اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد در توسعه استان فراهم است.

بهمن مرادنیا با بیان اینکه دانشگاه آزاد در عرصه کشاورزی و عمران به صورت ویژه ورود کند، افزود: با ظرفیتی که دانشگاه آزاد از نظر برخورداری از  اساتید توانمند و حدود ۴۰ هزار نفر دانشجو دارد، انتظار ویژه ای از این دانشگاه داریم.

فعالیت های علمی و پژوهشی در گام دوم انقلاب

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این مراسم اظهار داشت: دانشگاهیان در گام دوم باید فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود را صرف جلوگیری از خام فروشی کنند.

احمد حیدری از راه اندازی معاونت ایجاد صنایع نوآور در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: نسل سوم و چهارم دانشگاهها باید تلاش خود را ارتباط با جامعه و صنعت تقویت کنند.

وی کشاورزی را از ظرفیت‌های بزرگ کردستان برشمرد و اضافه کرد: دانشگاه آزاد آمادگی دارد که در این زمینه به صورت ویژه به استان کمک کند.

حیدری با بیان اینکه هم اکنون بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دانشجو در ۴۰۰ واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۲۴ هزار هیات علمی و ۴۵ هزار استاد حق‌التدریس در این دانشگاه فعالیت دارند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در فرهنگ مدیریت اسلامی تودیع معنا ندارد، گفت: آنچه که اتقاف می افتد تحویل سنگر به سنگر است.

حیدری با بیان اینکه هدف اصلی که انقلاب اسلامی برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود،  افزود: باید پژوهشگران و علما بررسی کنند آیا انقلاب اسلامی به این هدف رسیده است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: سردار شهید سلیمانی بهترین نمونه برای تحقق هدف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: