به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی‌رضا فلاحی در نشست بخشداران و دهیاران با دست‌اندرکاران بنیاد مسکن استان سمنان اظهار کرد: اساس و رسالت کار بنیاد مسکن، خدمت به مردم روستاهاست‌.

وی تصریح کرد: در سال ۹۵ تعداد ۳۳ روستا به روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان سمنان اضافه و ابلاغ شد تا این روستاها دارای طرح هادی شوند و در این راستا، از محل اعتبارات سال ۹۷ به هر ۳۳ روستا اعتبار اختصاص داده شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان اضافه کرد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان سمنان دارای طرح هادی هستند؛ میزان اعتبار برای تأمین قیر در سال گذشته، دو میلیارد و 100 میلیون تومان در استان سمنان بوده است.

فلاحی بیان کرد: امروز در استان سمنان به ۵۰ درصد روستاهای استان سمنان، قیر یارانه‌ای تخصیص داده شده است.

وی تصریح کرد: خارج از اعتبارات استانی، ۵۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی را در روستاهای استان سمنان شاهد بودیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات این استان بر اساس سیاست کاری سال ۹۷ بنیاد مسکن، بیش از چهار برابر اعتبارات استانی از اعتبارات ملی در روستاهای استان هزینه شده است.

فلاحی بیان کرد: تسهیلات ساخت مسکن روستایی به متقاضیان پرداخت شده است. افرادی که در روستاها برای ساخت خانه تسهیلات دریافت کرده‌اند، اگر نیاز به تسهیلات بیشتر برای تکمیل واحد خود دارند، تا سقف هشت میلیون تومان در هر روستا تسهیلات بلاعوض دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تمام اعتبارات تخصیص‌یافته در هیأت دولت برای ساخت واحدهای آسیب‌دیده در بحث سیل جذب و عملیات ساخت این واحدهای مسکونی در حال انجام است.‌

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: