به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد : بررسی اراضی ملی برای جلوگیری از صدور سند به نام سودجویان از پارسال به یکی از قضات توانمند استان سپرده شد که پس از یکسال تلاش شبانه روزی و بررسی اسناد ، ۹۰ هکتار از اراضی ملی جنگلی حاشیه شهرگرگان شناسایی و سند آن به نام منابع طبیعی صادر شد.

وی افزود : این اراضی شامل زمین‌های منتهی به بلوار صیاد شیرازی ، شهرک دخانیات ، فرهنگشهر ، میناگل ، شهرک سروش و اراضی سروش به سمت ناهارخوران و پل سید مسعود تا میدان ناهارخوران گرگان می‌شود.

وی با بیان اینکه قبلا این زمین‌ها سند رسمی نداشت و همین امر سبب دست اندازی سودجویان و خرید و فروش این اراضی جنگلی شده بود، گفت : اداره منابع طبیعی مکلف شده است زمین‌هایی که در این محدوده قرار دارند و در گذشته سودجویان سند رسمی برای آن‌ها گرفته اند، شناسایی و برای ابطال این اسناد، اقدام کنند.

هاشمیان افزود : تا کنون منابع طبیعی برای ابطال ۸ فقره سند به دادگستری دادخواست ارائه کرده است که فقط دو فقره آن در شهرک سروش و فرهنگشهر هر کدام یک و نیم هکتاری هستند و میلیارد‌ها تومان ارزش دارد.

وی گفت : تعیین تکلیف و بررسی اراضی منطقه جنگلی النگدره نیز در کمیته سه جانبه دادگستری، منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان آغاز شده است تا راه دست اندازی سودجویان به اراضی این منطقه نیز برای همیشه مسدود شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: