از سوی شهردار مشهد؛

بودجه 127 هزار و 92 میلیارد تومانی سال 99 تقدیم شورای شهر شد

شهردار مشهد صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر، بودجه بودجه 127هزار و92 میلیارد تومانی سال 99شهرداری مشهد را تقدیم شورای اسلامی شهر مشهد کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدرضا کلائی در این خصوص گفت: به یاری خدا بودجه سال آینده شهرداری روزهای پایانی دی ماه نهایی و امروز تقدیم شورا شد.

وی افزود: ماموریت اصلی بودجه سال 99 تحقق مضامین راهبردی برنامه عملیاتی 97-1400 شهرداری در سال سوم است.

وی با بیان این‌که به مردم تعهد می دهیم برنامه عملیاتی میان مدت در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: اگر موفق شویم کار را جلوتر خواهیم برد، اما عقب ماندگی از برنامه به عنوان خط قرمز بوده و پذیرفته نخواهد شد.

کلائی تصریح کرد: هدف ما در بودجه، شهری با حمل ونقل پاک، سریع، ایمن و شهری زیست پذیر با اقتصادی پویا و هوشمند است.

شهردار مشهد ادامه داد: در بودجه سال آینده سهم 29.4 برای بخش جاری و سهم 70.6 برای بخش عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که در بودجه سال آینده ۱۴۷۶ میلیارد تومان اعتبار به بهسازی خطوط ریلی اختصاص یافته است، ادامه داد: تصمیم داریم در بودجه سال ۹۹ خود را به شهری با حمل و نقل عمومی در دسترس، متصل و پاک متعهد کرده‌ایم.

وی گفت: در مجموع در بودجه سال آینده، ۱۴۷۶ میلیارد تومان به بهسازی خطوط ریلی، ۸۵۰ میلیارد تومان به پروژه‌های بازآفرینی شهری، ۴۲۰ میلیارد تومان به پروژه فضای‌سبز و کمربند سبز مشهد اختصاص خواهد گرفت.

کلائی افزود: در این بودجه با تهدیدهایی مواجه هستیم، تهدید اول لایحه درآمدهای پایدار شهری است که در مجلس داریم و نمی‌دانیم خروجی آن چه خواهد بود.

شهردار مشهد با بیان این‌که تورم حاکم برجامعه و توسعه زیرساخت‌ها دومین تهدید است، اضافه کرد: این موضوع باعث می‌شود بودجه نگهداشت شهر افزایشی باشد.

وی ادامه داد: سومین تهدید این است که ما نمی‌دانیم دولت چقدر از محل اعتباراتی که حق شهرداری‌ها است به ما اعطا می‌کند.

گفتنی است؛ آلبوم بودجه سال 99شهرداری مشهد بر روی سامانه فاش برای اطلاع عموم قرار داده شده است.

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده