به گزارش خبرگزاری برنا؛ از آیت الله نورالله طبرسی چهار دختر و سه پسر به یادگار مانده است.

آیت الله طبرسی  که در سال ۵۹ از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  به عنوان امام جمعه مرکز استان مازندران منصوب شده بود، در سال در سال ۷۸ پس از رحلت  آیت الله هادی روحانی نماینده اسبق ولی فقیه در مازندران از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه در این خطه شمال کشور منصوب شد.

معظم له در آبان ماه سال جاری پس از دو دهه نمایندگی ولی فقیه و چهار دهه امامت جمعه شهر ساری به دلیل بیماری و کهولت سن از این دو سمت استعفا کرد که با پذیرش از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر لایینی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ساری منصوب شد.

آیت الله طبرسی در فروردین ۱۳۱۹ شمسی در روستای «سوچلما» بخش هزار جریب مازندران از توابع شهرستان نکا متولد شد. پدر وی حسن طبرسی سوچلمایی فرزند آخوند ملا یدالله از علمای سرشناس هزار جریب بود. حسن طبرسی از علمای برجسته مازندران و منطقه هزار جریب بود که پس از تحصیلات در حوزه علمیه مشهد مقدس و نجف اشرف به مازندران مراجعت کرد. وی در اواخر عمر در شهرستان ساری مقیم شده بود و در مسجد شاه غازی سابق و سجاد فعلی مشغول امامت و فعالیت‌های دینی بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: