به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس امروز دوشنبه 21 بهمن در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خصوصاً شهید سپهبد سلیمانی، تصریح کرد: دولت در دو سفر رئیس جمهور به استان گلستان ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تعهد کرده و تا کنون یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اجرایی شده و امیدواریم یک هزار میلیارد تومان باقی مانده نیز در ادامه اجرایی شود.

وی افزود: 46 درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند و مرکز ثقل فعالیت های استان گلستان کشاورزی است به گونه ای که دومین تولیدکننده گندم ایران به شمار می رویم و 10 درصد مرغ کشور در این استان تولید می شود و همچنین به لحاظ ظرفیت بالفعل که در استان اتفاق افتاده، ششمین استان در تولید محصولات کشاورزی به شمار می رویم و بیش از 5 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان گلستان تولید می شود.

 

استاندار گلستان یادآور شد: تفاهم نامه هایی به ارزش 9700 میلیارد تومان صورت گرفت که 10 درصد آن تبدیل به قرار داد شده و رقم کمی از آن پرداخت شده و تقاضا داریم این تفاهم نامه ها در بخش های سلامت و گردشگری در استان فعال گردد.

حق شناس با بیان اینکه 96 درصد از روستاهای استان گلستان از نعمت گاز بهره مند هستند، تصریح کرد: در استان گلستان 549 روستا طرح هادی دارد و در اجرای طرح هادی 452 روستا باید بازنگری شود و درخواست داریم در بازنگری و اجرای طرح هادی در استان اهتمام شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: دولت برای تعویض بوژی و ریل عریض 29 میلیارد تومان هزینه کرده است و با توجه به اینکه بدهی ایران به ترکمنستان پرداخت شده این کشور متعهد شده که به زودی تغییر خط را نیز در خط خود انجام دهد.

وی به راه آهن گرگان به شاهرود اشاره کرد و افزود: راه اندازی این راه آهن به نفع توسعه استان گلستان است و از طریق راه آهن می توانیم به کشورهای سی آی اس متصل شویم.

حق شناس با بیان اینکه در خواجه نفس ظرفیت ایجاد بندرچوب در استان گلستان وجود دارد، تأکید کرد: با احداث این بندر می توانیم نیاز چوب کشور را با واردات برطرف کنیم و انتظار داریم که ایستگاه اینچه برون به گنبد و شاهرود متصل شود.

وی با بیان اینکه در استان گلستان به ورزش های بسکتبال، والیبال و اسب سواری توجه خاصی می شود، افزود: در برگزاری بازی های بسکتبال تماشاگران پشت درب ورزشگاه باقی می مانند و سالن ۶ هزار نفری داریم که ۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در خواست داریم ساخت این ورزشگاه ره آورد سفر رئیس سازمان برنامه بودجه به گلستان باشد.

استاندار گلستان گفت:  از سال 92 تا کنون زهکشی 52 هزار هکتار انجام شده ، 30 هزار هکتار در حال انجام و کلنگ زنی 50 هزار هکتار امروز انجام می شود که در واقع اقدامی ماندگار در گلستان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: