به گزارش خبرگزاری برنا از ساری؛ رضا اردکانیان، وزیر نیرو، در آیین بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب شهر ساری گفت: در مجموع ۱۷۴ پروژه در حوزه آب و برق در استان مازندران از سوی وزارت نیرو در دست اجراست که برخی از آنها تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری می‌رسد.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها را حدود ۴۶ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون برای اجرای این پروژه ها ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وزیر نیرو از نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی شهرستان محمودآبادبا اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، که کلنگ آن امروز به زمین زده شد، به عنوان یکی از این پروژه ها نام برد.

اردکانیان ادامه داد: در مجموع در سال جاری در قالب پویش «هر هفته الف- ب ایران» (آب- برق ) ۱۵۳ پروژه در سطح استان های کشور از جمله مازندران با اعتبار حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که حدود ۹ هزار میلیارد ریال از این اعتبارات مربوط به افتتاحیه پروژه های استان مازندران بود.

او تعداد پروژه های پویش هر هفته الف- ب ایران  را ۲۷۲ پروژه در سطح ۳۰ استان کشور در ۳۰ هفته معرفی کرد و اظهار داشت: برای افتتاح این پروژه ها در استان های کشور ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد و تا پایان سال نیز حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه قالب این پویش افتتاح خواهد شد.

وزیر نیرو در پایان آئین بهره‌برداری از تصفیه خانه آب شرب شهر ساری از خانواده شهید فروزان از قهرمانان ورزشی آسیایی و جهانی و پارالمپیک و ۱۰ ورزشکار دیگر رشته‌های شنا، والیبال، ژیمناستیک، تیراندازی، شطرنج و تنیس روی میز استان مازندران دارای نشان بین‌المللی، آسیایی و جهانی با اهداء لوح تقدیر و جوایز نقدی قدردانی کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: