به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، هانیه امانی در خصوص مشارکت مردم در طرح ملی فجر تا نوروز گفت: بعد از دستور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان، جلسه توجیح طرح برای روسای ورزش و جوانان شهرستان و چند هئیت ورزشی را برگزار کردیم و از اول بهمن ماه برنامه‌های ورزشی آخر هفته های فعال در خراسان رضوی و از دوازدهم بهمن طرح ملی فجر تا نوروز را اجرایی کردیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان‌‌ها،روستا‌ها و بخش‌های مختلف جشنواره بومی محلی و جشنواره‌های خانوادگی، مسابقات ورزشی کوهنوردی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری عمومی، دو همگانی، مسابقات محلات و مسابقات کارمندان دولت و کارگاههای آموزشی کاربردی برای افزایش سطح آگاهی عموم برگزار کردیم که با مشارکت ۱۰۰ هزار نفر و ۹۰۰ برنامه مختلف به اتمام رسید.

امانی عنوان کرد: هدف ما از پیگیری و برگزاری طرح ملی فجر تا نوروز،توسعه ورزش به صورت همگانی و فراگیر کردن آن در بین آحاد جامعه است که این موضوع منجر به ارتقا سلامت در سطح جامعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: بهبود سلامت، افزایش نشاط و پویایی، توانمندسازی و ارتقاء کارآیی همکاران از نتایج ورزش کارکنان و ورزش عمومی جامعه است. دور کردن جوانان از فضای مجازی،استفاده بهینه از امکانات و فضاهای ورزشی، مناسب‌سازی فضاها و تجهیز سالن‌های ورزشی نیز از جمله اهداف این طرح است.

رئیس گروه توسعه ورزش همگانی خراسان رضوی گفت: جا دارد از زحمات ادرات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و رئیس هیات‌های ورزش همگانی، انجمن‌های ورزشی، بومی محلی دوچرخه سواری و کوهنوردی تقدیر و تشکر کرد.

وی ادامه داد: با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مرحله اول طرح ملی فجر تا نوروز به پایان رسید و مرحله دوم  این طرح را از بیستم اسفندماه با رویکرد ورزش همگانی شور و حال نوروزی تکریم زوار امام مهربانی‌ها تا ۱۵ فروردین ماه برگزار خواهیم کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: