به گزارش خبرگزاری برنا؛ رحمت صادقی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصمیم پیرو جلسه اخیر ستاد مدیریت بحران استان و نیز مصوبات هیات رییسه و شورای دانشگاه کردستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی دانشجویان و دانشگاهیان گرفته شده است.

 وی افزود: به منظور صیانت از برنامه‌های آموزشی دانشجویان مطابق با سرفصل‌های مصوب تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری کلاس‌های درسی دانشگاه به صورت الکترونیکی فراهم شده است.

رییس دانشگاه کردستان با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های دروس عملی پس از شروع به کار مجدد اعلام خواهد شد، تاکید کرد:  در حال حاضر برنامه‌ریزی لازم از طرف مجموعه معاونت آموزشی و مرکز آموزش‌های آزاد و الکترونیکی دانشگاه با همکاری واحد فناوری اطلاعات و مرکز آپا برای ارائه دروس این دانشگاه به صورت آموزش الکترونیکی و نیز آموزش‌های لازم به اساتید و دانشجویان در حال انجام است.

 وی تاکید کرد: برگزاری جلسات دفاعیه‌ دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا پایان اسفند ۱۳۹۸  لغو اعلام می‌شود و دانشجویانی که در سامانه‌ گلستان درخواست دفاع مصوب دارند، دفاع آنان پس از تعطیلات نوروز در اولین زمان ممکن صورت خواهد گرفت و فراغت از تحصیل این دسته از دانشجویان از جهت سنوات و شهریه، به منزله‌ دفاع در تاریخ مصوب قبلی و یا اسفندماه لحاظ می شود.

صادقی با تاکید بر اینکه دانشگاه کردستان سرمایه‌گذاری بسیار مناسبی در حوزه آموزش الکترونیکی انجام داده است، اضافه کرد: این دانشگاه مجهز به یکی از مدرن‌ترین تجهیزات و نرم‌افزارهای آموزش الکترونیکی در کشور است.

رییس دانشگاه کردستان یادآور شد: دانشگاه کردستان با پهنای باند ۴۵۰ مگابایت اینترنت و برخورداری از پرسنل توانمند در حوزه آموزش‌های الکترونیکی و فناوری اطلاعات، آمادگی استمرار این شیوه آموزش و انتقال تجربه آن به سایر مراکز آموزشی کشور را داراست.

به طور معمول در دانشگاه کردستان در هر هفته بیش از چهار هزار و ۵۰۰ جلسه درس برگزاری می‌شود و در هر ساعت درسی به طور متوسط ۲هزار و ۵۰۰ دانشجو در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند.

برای تسهیل استفاده از سامانه یادگیری الکترونیکی و بهره‌مندی از این امکانات، راهنمای ویدئویی (برای اساتید و دانشجویان)، دربردارنده توضیحات کامل در خصوص نصب نرم‌افزارهای لازم، چگونگی ورود به سیستم یادگیری الکترونیکی، برگزاری و شرکت در کلاس آنلاین، به اشتراک‌گذاری فایل‌های آموزشی فراهم است.

 اطلاعات تکمیلی از قبیل تغییرات احتمالی ساعات کلاس‌ها، مدت زمان ارائه درس و دیگر موارد از طریق سایت دانشگاه کردستان  قابل دسترس است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: