به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر افشین دلشاد گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مثبتی از ابتلای شهروندان این استان به ویروس کرونا نداشته ایم.

وی افزود: تلاش داریم برای جلوگیری از ورود این ویروس به استان از استانهای آلوده، کنترل های بیشتری را اعمال کرده و از افرادی که قصد ورود به استان ما را دارند در ورودی های استان تست بگیریم.

دکتر دلشاد خاطرنشان کرد: از این رو مسافران ورودی به استان در شرق و غرب استان، در دوراهی چمن بید از مسیر استان گلستان و شهرستان فاروج از مسیر استان خراسان رضوی مورد پایش و کنترل قرار می گیرند.

وی یادآور شد: همچنین تمامی مسافران ورودی به پایانه های مسافربری اتوبوسی و نیز فرودگاه بجنورد با استفاده از دستگاه تب سنج مورد پایش قرار خواهند گرفت.

دلشاد اظهار داشت: با توجه به کمبود و محدودیت های موجود در خصوص کیت های تشخیص کرونا در استان، اکنون تنها با استفاده از تب سنج، مسافران ورودی از نظر احتمال داشتن تب پایش می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: در صورتی که هر کدام از این مسافران تب و علائم ابتلا به کرونا را داشته باشند از ورود آنها جلوگیری شده و یا در محل های مخصوص زیر قرنطینه قرار می گیرند تا وضعیت آنها از نظر ابتلا به کرونا مشخص شود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خراسان شمالی، از نظر آلودگی به ویروس کرونا همچنان جزو استان های پاک محسوب می شود و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اعلام می کنند که هنوز هیچ مورد مثبتی از این ویروس در استان مشاهده نشده است.

این در حالی است که از چند روز پیش و با بالا گرفتن شیوع ویروس کرونا در دیگر نقاط کشور، اقلامی مانند ماسک، دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده در این استان نایاب شده و بعضا به صورت بسیار محدود و با قیمتهایی چند برابری عرضه می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: