به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر محمد هاشمی شهری روز سه‌شنبه گفت: در موج اخیر بیماری‌های تنفسی ۲۵۷ بیمار با علائم این بیماری به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۲ نفر بستری و بقیه با حال عمومی مساعد مرخص شدند.

وی ادامه داد: نتیجه آزمایش ۱۱ نفر از شهروندان زاهدان به ویروس کرونا مثبت شده است.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان بر رعایت نکات بهداشتی و خودداری افراد از حضور در امکان شلوغ تاکید کرد.

پیش از این رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل ابتلای یک نفر و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ابتلای ۲ نفر به ویروس کووید ۱۹ را تایید کردند.

وی با دعوت مردم برای حفظ خونسردی و ادامه اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی و با توجه به بروز مورد جدید مثبت در استان و همچنین پیش بینی شدت گرفتن موج همه گیری در هفته پیش رو گفت: مهمترین توصیه متخصصان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حضور نیافتن در مجامع عمومی و مراسم مذهبی و غیرمذهبی، تاکید بر ماندن در منزل، خودداری از مسافرت‌های غیرضروری، حفاظت از افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و بیماران مزمن و رعایت بهداشت تنفسی و بهداشت دست است.

هاشمی شهری بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات اپیدمیولوژیک، بیش‌از ۸۰ و یا حتی ۹۰ درصد مبتلایان به کووید-۱۹ نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و به صورت سرپایی و در منزل امکان سپری کردن دوره نقاهت را دارند.

وی با بیان اینکه اقلام دارویی به صورت رایگان در اختیار این گروه از بیماران قرار گرفته است گفت: از بیماران درخواست می‌شود در طول مدت درمان حتما در منزل بمانند و حداکثر یک نفر از اعضای خانواده با لحاظ شرایط بهداشتی مراقبت از این عزیزان را بر عهده داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی‌های لازم از قبیل حضور پزشک متخصص عفونی و تامین فضا و امکانات اختصاصی برای ارائه خدمات به بیماران مشکوک و یا بیماران مثبت در تمام بیمارستان‌های عمومی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فراهم شده است.

وی ادامه داد: این مراکز شامل بیمارستان‌های خاتم الانبیاء(ص)، نبی اکرم(ص)، علی‌بن ابیطالب(ع) و تامین اجتماعی در زاهدان، امام خمینی(ره) در خاش، دارالشفاء در میرجاوه و رازی در سراوان است.

استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و پراکندگی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان‌های مرکزی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای جنوبی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: