به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادی بابیان اینکه نیاز هر روز کشور عرصه فعالیت را مشخص می‌کند، اظهار کرد: یک روز نیاز کشور به مدافعان حریم و دفاع مقدس است و یک روز با مدافعان سلامت این امر محقق می‌شود.

مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز اضافه کرد: تا دیروز وظیفه طلاب حفظ سلامت انقلاب و دین مردم بود و از امروز حفظ سلامت جسمی مردم نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی بابیان اینکه فعالیت گروه جهادی طلاب البرز با اهتمام نماینده محترم ولی‌فقیه در استان در مناطق محروم و کمتر برخوردار آغاز شد، بیان داشت: انجام تست کرونا، ضدعفونی و گندزدایی روزانه معابر و منازل، توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌هزینه بلاعوض اقلام ضروری خانوار و پک‌های بهداشتی بین محرومین و نیازمندان بخشی از فعالیت‌های گروه جهادی طلاب استان البرز است.

مرادی با اشاره به دیگر فعالیت‌های گروه جهادی طلاب استان البرز افزود: تشکیل قرارگاه مرکزی محلات با محوریت مساجد، تشکیل کمیته فضای مجازی جهت نشر اطلاعات درست و جلوگیری از شایعات، راه‌اندازی موکب سلامت در مساجد استان، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک با ظرفیت 700 عدد در روز، تشکیل گروهای آموزشی کمک بهیار و پرستار و تشکیل کارگروه خیرین در جهت حمایت از واحدهای تولیدی و کسب‌وکارهای کوچک از دیگر اقدامات این گروه جهادی در البرز است.

وی توزیع بسته‌های معیشتی را یکی دیگر از فعالیت این گروه عنوان کرد و گفت: با کمک گروهی از خیرین البرزی بسته‌های کمک معیشتی نقدی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر که طی شیوع این بیماری با مشکل مالی مواجه شده‌اند آماده و توزیع‌شده است.

مسئول گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز بابیان اینکه فعالیت این گروه تنها به فضای فیزیکی محدود نمی‌شود، اذعان داشت: راه‌اندازی گروه‌ها و کانال‌هایی در فضای مجازی جهت معرفی تغذیه سالم، پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها، پاسخگویی به شبهات و مشاوره‌های روحی و مذهبی بخش دیگری از فعالیت گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان البرز است.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به خانواده‌ بیماران مبتلا به کرونا، مطرح کرد: برقراری ارتباط و همراهی با خانواده بیماران کرونا و انجام کمک‌های مادی و معنوی بخش دیگری از فعالیت‌های این گروه جهادی است.

مرادی در خاتمه با اشاره به نقش اثرگذار آیت‌الله حسینی همدانی در گروه جهادی طلاب مدافع سلامت استان، عنوان کرد: اگر حمایت‌های نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز نبود، راه‌اندازی و ادامه حیات این گروه‌های جهادی با توجه به مشکلات اقتصادی کشور قطعاً ممکن نبود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: