به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه  معلمان در رفع مشکلات مختلف جامعه، گفت: در سایه تلاش‌ها و مجاهدت‌های بزرگمردانی همچون شهید مطهری که معلمی را اشتعال می‌دانست نه اشتغال، شاهد به ثمر نشستن بیش از پیش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در کشور هستیم.

وی با اشاره به توجه بیشتر نسبت به علم و آموزش در طود سال‌های پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: باید نسبت به مقوله علم و آموزش، نگرش سرمایه‌گذاری داشت نه نگرش مصرفی. هرچند اقدامات بسیار مطلوبی در این زمینه توسط دستگاه تعلیم و تربیت انجام شده ولی باید بهتر و بیشتر از گذشته استمرار یابد.

وی آموزش و فرهنگ را از مهم‌ترین ایدئولوژی‌های مورد توجه در جامعه قلمداد کرد و ادامه داد: افتخار می‌کنیم پیرو مکتب و آیینی هستیم که آموزش و پرورش در آن به عنوان یکی از اعتقادات مسلم و پذیرفته شده محسوب شده و محدود به زمان خاص نیست.

پورمحمدی در همین راستا ادامه داد: ثمره درخت تنومند تعلیم و تربیت در طول زمان، بهتر و بیشتر خواهد شد، چنانکه در کنترل بیماری کرونا شاهد نقش آفرینی موثر مدافعان سلامت هستیم که تربیت یافتگان معلمان فداکار هستند.

وی اظهار داشت: در سایه همین تلاش‌هاست که به رغم دشمنی‌های استکبار جهانی با ملت ایران، تحسین و اعجاب سازمان‌های بین‌المللی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با کرونا برانگیخته شده است. 

وی همچنین با اشاره به آخرین تعریف یونسکو از «سواد» و شاخص‌های سیزده گانه آن، گفت: توانایی تغییر، جدیدترین تعریف سازمان جهانی یونسکو از مقوله «سواد» است که به جرات می‌توان معلمان را اصلی‌ترین مصادیق این تعریف در جامعه دانست.

در این آیین، از هفت معلم برتر و منتخب استان به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم توسط استاندار آذربایجان شرقی تجلیل شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: