به گزارش خبرگزاری برنا؛ صادق ضیاییان با بیان این مطلب گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی به کشور بارش در شمال غرب و غرب آغاز می‌شود و به‌تدریج جنوب غرب را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: فردا یکشنبه سامانه بارشی در شمال غرب کشور تقویت می‌شود و گستره فعالیت آن به دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور می‌رسد. از این رو بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق و بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد و روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ ماه بارش باران بیشتر در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود، تصریح کرد: امروز برای نوار غربی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. این شرایط فردا علاوه بر غرب و جنوب غرب برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور و طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری برای نیمه شرقی رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ۲۱ اردیبهشت ‌ماه نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: