به گزارش خبرگزاری برنا؛ «صادق ابوالحسنی» در بیست و یکمین جلسه ستاد مقابله و مبارزه با ویروس کرونا که صبح امروز شنبه بیستم اردیبهشت در فرمانداری ابرکوه با محوریت اعلام وضعیت قرمز شیوع کرونا در این شهرستان و همچنین بررسی راهکارهای مؤثر برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند برگزار شد، با اشاره به برخی آمارها در رابطه با بیماری کرونا در این شهرستان، گفت: در رابطه با وضعیت ابتلا به کووید 19، پیش‌ از این روند ثابتی در ابرکوه وجود داشت ولی متأسفانه در چند روز گذشته سیر صعودی ابتلا به کرونا کاملاً محسوس و ملموس است.

وی از بازگشت وضعیت بیمارستان به روال عادی خود خبر داد و گفت: بیمارستان ابرکوه به عنوان یکی از بیمارستان‌های استان است که بخش کرونای آن قرار است همچنان فعال باشد و در حال حاضر چهار بیمار کرونایی در آن بستری هستند.

ابوالحسنی با اشاره به انتقال برخی از بیماران کرونایی به مرکز استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هر شهری که طی دو هفته اخیر میزان بستری روزانه آن به ازای هر 100 هزار نفر، بیش از سه نفر باشد در وضعیت قرمز قرار دارد لذا متأسفانه ابرکوه نیز جزء شهرستان‌هایی است که وضعیت آن قرمز اعلام شده است.  

«عبدالحسین اکرمی» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز ضمن اعلام روند صعودی و چشم‌گیر مبتلایان به کووید 19 در ابرکوه، ابراز کرد: یکی از موارد مهم در جهت کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا، بیماریابی است چرا که اگر افراد آلوده در جامعه رفت‌ و آمد کنند، افراد زیادی را مبتلا خواهند کرد.

وی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را همراه با بیماریابی مؤثر دانست و گفت: حدود 43 درصد از بیماران مبتلا به کرونا افرادی هستند که در بین اعضای خانواده  یا اطرافیان آن‌ها یک فرد ناقل وجود داشته است؛ به‌ این‌ ترتیب که یک فرد ناقل، پنج نفر دیگر را هم مبتلا کرده است.

اکرمی خاطرنشان کرد: تقریباً تمام مناطق شهری و روستایی در ابرکوه آلوده به کووید 19 است اما قریب به 45 درصد از آمار افراد کرونا مثبت، مربوط به روستاهاست لذا ضرورت اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این مناطق را چندین برابر می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: