به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از نمایش بیش از 21 هزار اثر تاریخی در 34 موزه استان اصفهان همزمان با هفته میراث فرهنگی و پس از بازگشائی مجدد اماکن گردشگری و تاریخی استان خبر داد.

فریدون اله یاری امروز 30 اردیبهشت ماه با اعلام این مطلب گفت:با توجه به آمار موجود تا ابتدای سال 1393 تعداد 15 موزه در استان اصفهان فعال بوده است.
وی در ادامه افزود: با توجه به لزوم آشنایی هموطنان با هویت اصیل خویش که بخش قابل توجهی از آن با بازدید از موزه ها امکان پذیر است بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده از سال 1393 لغایت اسفندماه 1398 تعداد 19 موزه به ظرفیت موزه های استان اصفهان افزوده شده، که از این تعداد 5 موزه در سال 1398 با مشارکت بخش خصوصی در استان اصفهان راه اندازی شد.
اله یاری تصریح کرد:با افزایش ظرفیت موزه های استان اصفهان در حال حاضر در 34 موزه استان اصفهان همزمان با بازگشایی مجدد موزه های استان اصفهان (در ایام پسا کرونا) تعداد 21763 اثر تاریخی از دوران پیش از تاریخ تا دوران معاصر اسلامی در موزه های استان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان تصریح کرد: با حمایت از بخش خصوصی در راستای راه اندازی موزه های خصوصی، از مجموع اشیاء ذکر شده 11 مجموعه دار خصوصی در پهنه استان اصفهان 7416 شیئ تاریخی را در موزه های خصوصی خود در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: