به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، داریوش امانی با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در سه منطقه شهر اصفهان، اظهار کرد: این طرح از فردا یکم خردادماه در مناطق یک، پنج و شش اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: 13 خیابانی که شامل اجرای این طرح می شود؛ شمس آبادی، طالقانی، شیخ بهایی، کاشانی، شیخ صدوق میانی و جنوبی، چهارباغ بالا، خیابان توحید شمالی، میانی و جنوبی، نظر شرقی و غربی و نیکبخت است که از ساعت هفت تا 21 به جز روزهای تعطیل، طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در آنها اجرا می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه با اجرا شدن این طرح نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده قطع می‌شود، بلکه به تجهیزات هزینه‌ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود، گفت: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای با هدف کاهش بار ترافیک شهری و تخلفات ایستایی از جمله پارک دوبل، صرفه جویی در زمان، عدالت اجتماعی در راستای استفاده از فضاهای شهر و رونق کسب و کارهای مجاور خیابان به دلیل فرصت پارک برای افراد بیشتر اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای، متقاضیان باید برای ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه «park.mytraffic.ir» اقدام کرده و از سه طریق اصفهان کارت، پرداخت اینترنتی در سایت مربوطه و اپلیکیشن "اصپارک" نسبت به پرداخت هزینه خود اقدام کنند.

امانی با اشاره به اینکه اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودروهای مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل می‌کنند، ثبت و محاسبه می‌شود و هزینه آن به‌صورت خودکار از حساب شخص در سامانه برداشت خواهد شد، افزود: در صورت عدم پرداخت هزینه، جریمه به صورت آنلاین از طریق ارسال پیام کوتاه به مالک خودرو اطلاع داده می شود.

وی گفت: از جمله مزایای این طرح هوشمند می توان به توانایی ثبت لحظه ای پلاک ماشین، اتصال به دیتا بیس و جریمه در همان لحظه، امکان مدیریت نیم ساعت رایگان اول برای هر پلاک در یک خیابان و در یک روز، امکان اتصال و ارائه سرویس به سامانه تشخیص و صدور جریمه الکترونیک با درصد خطایی نزدیک به صفر اشاره کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اضافه کرد: شهروندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس 34035 و یا آدرس اینترنتیpark.mytraffic.ir مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: