به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر در استان اصفهان، اظهار داشت: همه ساله روزه‌داران و مردم مومن اشتیاق بسیاری برای برپایی نماز عید فطر در امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین، ولی الله روان افزود: در این راستا ریاست ستاد ملی کرونا اقامه نماز عید فطر را با رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی در اماکن رو باز مجاز اعلام کرد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اقامه نماز عید عید فطر الزامی است، گفت: برای ادارات اوقاف استان اصفهان ابلاغیه‌ای مبنی بر برگزاری نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنظیم و مقرر شد بقاعی که پتانسیل برگزاری نماز را در مکان‌های رو باز دارند به این امر بپردازند.

وی  تصریح کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با فاصله یک متر از هر چهار طرف، استفاده از ماسک، دستکش، کتاب دعا، مهر و جانماز شخصی از جمله مواردی است که نمازگزاران باید مورد توجه ویژه قرار دهند.

حجت‌الاسلام روان ادامه داد: سال گذشته ۱۰۶ امامزاده اقدام به برگزاری نماز عید سعید فطر کردند، ولی امسال با توجه به شرایط فعلی حاکم بر جامعه این تعداد کمتر شده و فقط بقاعی می‌توانند نماز عید را به جای بیاورند که دارای ظرفیت و پتانسیل فضای کافی و روباز باشند.

او با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان اصفهان، اظهار داشت: سه امام‌زاده شاه میرحمزه، زینبیه و ابوالعباس خوراسگان از جمله امام‌زاده‌هایی هستند که نماز عید در آن‌ها اقامه می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: مردم نمازگزار می‌توانند در فضای باز مساجد محله با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مذکور نماز عید فطر را به جا بیاورند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: