به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، حجت‌الله غلامی در حاشیه سی و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: امروز قطار شهری اصفهان به صورت آزمایشی دایر بود و پس از تعطیلات سه روزه، فعالیت رسمی خود از روز شنبه از سر خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: البته رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله داشتن ماسک و مراعات فاصله‌گذاری در ایستگاه‌ها و حتی درون مترو لازم است.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: همچنین طرح زوج و فرد خودروها از روز شنبه صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۴ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به منظور کنترل بیشتر در هسته مرکزی شهر اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: این ساعت به نحوی تنظیم شده است که کارمندان و صاحبان مشاغل برای رفتن به محل کار خود با مشکل مواجه نشوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان همچنین با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: مراسم بزرگداشت این روز و سالروز حماسه ۱۵ خرداد، شامگاه چهارشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در محوطه باز گلستان شهدای اصفهان و شهرستان‌هایی که در وضعیت سفید قرار دارند، برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز برخی بازگشایی‌ها گفت: این بازگشایی‌ها به منزله پایان بیماری کرونا نیست و مردم مثل گذشته باید بر رعایت دستورالعمل‌ها اهتمام داشته باشند زیرا برخی گزارش‌ها حاکیست میزان رعایت ملاحظات بهداشتی از ۸۰ درصد به زیر ۶۰ درصد رسیده و این یک زنگ هشدار است.

غلامی خاطرنشان کرد: بازگشایی مساجد صرفا برای اقامه نماز است و برگزاری سایر برنامه‌ها از جمله آیین‌های ترحیم و مانند آن در این مکان‌ها ممنوع است.

وی تاکید کرد: همانطوری که محدودیت‌ها رفع و بازگشایی‌ها آغاز می‌شود در صورت تشدید دوباره بیماری، این محدودیت‌ها دوباره بازخواهد گشت لذا مردم بشدت باید مراقبت‌های پیشگیرانه را رعایت کنند.

اوایل اسفند سال گذشته با افزایش بیماری کرونا و در راستای قطع زنجیره این بیماری، مترو اصفهان با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تعطیل شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: