به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ سرهنگ حسین زاده، ضمن اشاره به دغدغه‌های متفاوت پلیس در خصوص محافظت از مردم به مسئله تصادفات نیز اشاره کرد: متاسفانه سالانه تعداد زیادی از هموطنان عزیز ما در سفر‌ها به خاطر دلایل متفاوتی جان خود را از دست می‌دهند که این مسئله از دغدغه‌های اصلی پلیس به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر جمعیتی بالغ بر ۲۷ هزار نفر از هموطنان ما در سوانح جاده‌ای جان خود را از دست می‌دادند. این مسئله برای پلیس بسیار حائز اهمیت بوده و تلاش‌های بسیار در جهت کاهش سوانح جاده‌ای انجام داده ایم.

جانشین فرمانده  انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌هایی که در دسترس نیروی انتظامی قرار گرفته بود و همراه با همدلی همکاران موفق شدیم برنامه‌های اثرگذاری در راستای کاهش آمار تصادفات و سوانح جاده‌ها تبیین کنیم.

حسین زاده ضمن هشدار برای توجه بیشتر به رانندگان به علائم راهنمایی رانندگی، از کاهش آمار فوتی‌ها در تصادفات در استان اصفهان خبر داد: خوشبختانه در حال حاضر آمار افرادی که در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند کاهش قابل توجهی داشته و به عددی زیر ۱۷ هزار نفر رسیده و کاهش ۱۰ هزار نفری داشته است.

وی ضمن معرفی نرم افزار تحت اندروید همپا ادامه داد:  برخی از محور‌های مواصلاتی پرخطر نیز شناسایی شده اند که متاسفانه بسیاری از هموطنان در این محور‌ها دچار سوانح شده اند. با تدبیر نیروی انتظامی، نرم افزاری برای تلفن‌های همراه هوشمند طراحی شد که رانندگان با نصب این نرم افزار می‌توانند هشدار‌های لازم را پیش از رسیدن به مناطق پرخطر در جاده‌ها دریافت کنند.

جانشین فرمانده  انتظامی استان اصفهان افزود: به هر حال تلاش نیروی انتظامی بر این است که بتوانیم آمار تصادفات را در جاده‌ها کاهش دهیم و این امر لازمه همراهی مردم با نیروی انتظامی است. خوشبختانه با به کار گیری فناوری‌های دیجیتال و الکترونیکی می‌توانیم به اهداف خود بیش از پیش نزدیک شویم و مردم نیز با ما قطعاً همراه خواهند بود.

حسین زاده اظهار کرد: نیروی انتظامی کاملاً از تحقیقات و پژوهش‌های علمی استقبال می‌کند و طرح‌های تحقیقاتی که بتوانند برای رفع دغدغه‌ها مثمربه ثمر باشند حتما با پاداش‌های معنوی و مادی از سوی نیروی انتظامی مواجه خواهند شد. امیدواریم که جوانان کشور ما همگام و همراه با نیروی انتظامی در جهت کاهش مشکلات مردم تلاش کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: