به گزارش خبرگزاری برنا در اصقهان، قدرت الله نوروزی  در جلسه بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر اظهار کرد: یکی از معضلات بزرگ میدان امام علی (ع) کاربری زیرزمین و پارکینگ آن بود که با بهره برداری از آن در روز عید سعید فطر توسط شرکت رفاه مورد استفاده قرار گرفت و بر اساس گزارشی که امروز اعلام شد، این فروشگاه مورد استقبال خوب مردم قرار گرفته و رضایت‌مندی نسبی کسبه را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در میدان امام علی (ع) رونق گرفته و میزان رفت و آمد شهروندان افزایش یافته که می‌تواند عامل محرکی برای توسعه منطقه سه شهرداری باشد، گفت: ساماندهی مجموعه تجاری کمر زرین تاکنون پیشرفت خوبی داشته است. در جلسه امروز مقرر شد کمیته عالی بهره برداری از میدان امام علی (ع) تشکیل شود و برای افزایش بهره‌وری روزانه و شبانه این میدان تصمیم‌گیری کند.

نوروزی ادامه داد:در ارتباط با کاربری فضای باز میدان امام علی (ع) براساس تصمیم‌گیری‌ها قرار شد نمایشگاه‌های مختلف در آن برگزار شود و معاونت فرهنگی طرح‌هایی برای آن ارائه کند تا در صورت انطباق با فضای آن اجرا شود.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک در روزهای جمعه در میدان امام علی (ع)، گفت: بعضی از طراحان و نقاشان نیز در این میدان حضور پیدا می‌کنند همچنین اقوام مختلف از سایر شهرستان‌ها با عرضه کالاهای خود در این میدان حاضر شده که این اقدامات می‌تواند رونق زیادی در شبانه روز به میدان امام علی (ع) ببخشد.

وی با اشاره به پروژه ایجاد مرکز همایش‌ها، افزود: تکمیل این پروژه بر اساس اولویت بندی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه مرکز همایش‌ها طبق جدول زمان‌بندی پیشرفت خوبی داشته است، افزود: این پروژه در چند ماه اخیر چهار درصد پیشرفت فیزیکی داشته به طوری که بیش از ۸۴.۵ درصد پیشرفت را در ساخت مرکز همایش‌ها شاهد هستیم.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه سالن پروژه مرکز همایش‌ها تا پایان سال‌جاری بهره‌برداری می شود، گفت: این پروژه شامل هتل، مجموعه‌های تجاری و سالن اجلاس است که عمده فعالیت‌ها مربوط به مرکز همایش‌ها بوده و توسط شهرداری انجام می‌شود و تا پایان سال بهره‌برداری می شود.

وی با ابراز خرسندی از تکمیل بخش زیادی از اقدامات در پروژه مرکز همایش ها، افزود: تاکنون زیرساخت‌ها، خیابان‌کشی ها، جدول گذاری ها، فضای سبز، درختکاری‌ها، آب‌نماها، سنگ فرش‌های بیرون تکمیل شده و البته ۱۵ درصد باقی مانده نیز مربوط به تجهیزاتی است که باید خریداری و نصب شود.

نوروزی با اشاره به روند پروژه حلقه حفاظتی شهر، گفت: این پروژه تاکنون پیشرفت خوبی داشته و منطقه ۱۵ شهرداری در بخش آزادسازی‌ها بسیار موفق عمل کرده است.در اجرای پروژه مجموعه پل‌های سردار شهید سلیمانی شاهد تاخیراتی بوده‌ایم که مدیرعامل سازمان عمران شهرداری قول داد آن را در کمترین زمان جبران کند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بلوار فرزانگان و پل آفتاب دو پروژه بسیار مهم در شهر است که در فرصت مناسب آئین افتتاح آن با حضور یکی از مقامات کشوری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برای تأمین روشنایی بلوار فرزانگان پیگیری‌های لازم شده تا توسط اداره برق اجرا شود. پایه‌های انتقال برق بلوار فرزانگان توسط شهرداری نصب شده و تجهیز روشنایی آن توسط اداره برق انجام خواهد شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: