به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - هفتم تیر - با میانگین ۷۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک مناطق شمالی، شرقی و مرکزی استان را در بر می‌گیرد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۲، خیابان‌های رودکی و پروین روی عدد ۱۵۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر مبارکه با میانگین ۵۳، کاشان با میانگین ۹۰ و خمینی شهر با میانگین ۸۴ در وضعیت سالم و در شاهین شهر و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۳۶ و ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: