به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - بیست و یکم تیر - با میانگین ۷۱ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان وزش باد و غبار محلی امروز مناطق شرقی و مرکزی این استان به ویژه کلانشهر اصفهان را در برمی گیرد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۴، خیابان پروین روی عدد ۱۲۸، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۳ و خیابان رودکی روی عدد ۷۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۷۵، مبارکه با میانگین ۵۷ و نجف آباد با میانگین ۶۸ در وضعیت (قابل قبول) سالم و در شاهین شهر با میانگین ۱۰۳ برای گروههای حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: