به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعود میرمحمد صادقی"، در آخرین جلسه هماهنگی آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب با اشاره به پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، اظهار کرد: در بحث سازوکارها، فرهنگ‌سازی با هدف تأثیر و تغییر رفتار مشترکان آب جایگاه ویژه‌ای دارد و دومین جشنواره ملی داستان آب در راستای این تغییر پایدار به وضعیت مطلوب با گسترش دایره مخاطبان به فارسی زبانان دنیا کار خود را آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تأکید بر اینکه فرهنگ سازی در تمامی مسائل مرتبط با آب اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به فرهنگ غنی نوشتاری کشورمان زبان هنر و به ویژه ادبیات و در هم تنیدگی هنر با روح مردم راهکاری برای بیان مسائل و چالش‌های آبی است.

میرمحمد صادقی با اشاره به اینکه جشنواره می‌تواند به یک جریان فرهنگی منظم، سنت مؤثر و کارآمد تبدیل شود، افزود: زبان هنر، یکی از شیرین‌ترین و مؤثرترین زبان‌ها برای حل مسائل فنی و پیچیدگی‌های مدیریت منابع آب در کشور کم آب ما و به ویژه فلات مرکزی ایران است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه نیاکان ما هنرمندی زندگی در این منطقه کم آب را داشتند، خاطرنشان کرد: زاینده رود زیبا و به طور کلی ماهیت آب در آثار همه هنرمندان جایگاه ویژه‌ای دارد و ابتکار و خلاقیت ایشان می‌تواند فرهنگ ساز میان نسل قدیم، کنونی و آینده باشد.

وی با تأکید بر اینکه ارسال آثار از سوی هنرمندان داخل و خارج از کشور در غنای دومین جشنواره ملی داستان آب اهمیت ویژه‌ای برای مدیران اجرایی داشت، تصریح کرد: این جشنواره به دنبال ایجاد مفهومی برای بازنمایی تصویر وضعیت منابع آب ایران در قالبی ادبی بود تا از این طریق ارتباط با نخبگان جامعه پر رنگ تر شود و با شیوه‌های نوین گفت و گو ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی درباره آب، ایجاد خلاقیت و الگوسازی برای خلق آثار فرهنگی با محوریت آب و مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه بر اساس چالش‌های به وجود آمده میسر شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تأکید بر ضرورت تدوام گام‌های فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به تأثیرگذاری عوامل غیر مهندسی بر افکار عمومی امیدواریم شاهد پیشرفت کمی و کیفی این جشنواره در سال‌های آتی باشیم.

وی با اعلام تاریخ برگزاری آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب در سی و یکم تیرماه گفت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا به شیوه‌ی مناسب از برگزیدگان تجلیل شود.

با توجه به مشخص شدن آرای نهایی هیئت داوران و جلسه مسئولان اجرایی جشنواره با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، مقرر شد آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب به صورت مجازی، سی و یکم تیرماه سال جاری رأس ساعت ۱۹ به صورت همزمان از درگاه‌های اطلاع رسانی جشنواره برگزار می‌گردد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تأکید بر مجازی بودن آئین اختتامیه افزود: از همه علاقه‌مندان دعوت می‌شود در این آئین مجازی شرکت کنند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: